Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře (GASK) výstavou oslavuje výročí – posunuté kvůli pandemické situaci – 100 let od narození jednoho z nejosobitějších umělců generace nastupující po druhé světové válce – Stanislava Podhrázského. Výstava představuje průřez jeho tvorbou a tvorbou jeho nejbližších přátel a současně předních osobností české umělecké scény, ke kterým patřili Miloslav Chlupáč, Zdeněk Palcr, Zbyněk Sekal a Mikuláš Medek. Díla Stanislava Podhrázského jsou zastoupena ve všech významných českých sbírkách a také v pařížském Centre Georges Pompidou.

Kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery připravuje na polovinu listopadu 2023 v podloubí Husovy ulice otevření nových výstavních prostor, ve kterých plánuje pořádat pravidelné měsíční expozice. První výstava, která zároveň provoz zahájí, nese signifikantní název: Hora Kutná v umění výtvarném.

Vítězslav Bojanovský (vlevo) a Jaromír Procházka

Vernisáž výstavy fotografií Ilji Bojanovského a Jaromíra Procházky ve Spolkovém domě v Kutné Hoře se v pátek 1. září 2023 setkala s velkým zájmem veřejnosti. Připomíná osobnost kutnohorského rodáka Ilji Bojanovského, českého kameramana, fotografa, pedagoga, rektora AMU a čestného občana města Kutné Hory, od jehož narození v lednu 2023 uplynulo 100 let. Součástí výstavy jsou i fotografie Jaromíra Procházky, který letos slaví životní jubileum.

Další články...