V galerii U Posledního soudu v současné době probíhá velice úspěšná prodejní výstava olejomaleb a akvarelů akademického malíře Františka Letáka příznačně nazvaná Portrétista Prahy... a také Hory Kutné. Malíř se po dohodě s pořádající ArcusGallery rozhodl výstavu prodloužit až do neděle 16. října 2022.

Karel Beneš: Jízda králů; 1980

Pražská galerie a vinárna U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) se rozhodla prodloužit úspěšnou výstavu grafických listů Lithography ze sbírkových fondů kutnohorské ArcusGallery do neděle 7. srpna 2022. Agentura ArcusGallery provozuje a řídí internetovou Galerii myrro. Jak nám řekl majitel vinárny a galerista Václav Srb, výstava bude doplněna, protože se několik litografií prodalo, a částečně i obměněna.

Na jedinečnou výstavu obrazů světoběžníka indického původu zve v tento čas milovníky výtvarného umění Oblastní muzeum Praha–východ (Brandýs nad Labem – Stará Boleslav). Hesham Malik v posledním desetiletí žije a tvoří v Praze. V živé paměti máme jeho poslední prezentace, kdy zaujal kupříkladu výstavou Smíření ve Střešovicích, či svým Světem vody, zdobící interiér vodní elektrárny Přepeře II. na řece Jizeře u Turnova, nebo výstavou Vyprahlí, kterou na pražském Žižkově vystavoval pod širým nebem v parku Parukářka.

Úspěšná výstava litografií a akrylů Tomáše Bíma příznačně nazvaná Skryté příběhy se pro velký zájem dočkala dvojího prodloužení. Teď se na pátek 25. března 2022 připravuje v galerii a vinotéce U Posledního soudu (Jagellonská 8, Praha 3 - Vinohrady) dernisáž. Výstavu s pražskou komorní galerií připravila kutnohorská ArcusGallery a postavila ji z výtvarných děl svého sbírkového fondu. Je mezi i několik litografií ze sedmdesátých let minulého století, které v říjnu 2021 Tomáš Bím in verso znovu signoval.

Pro milovníky umění a ctitele díla světově uznávaného malíře, grafika a ilustrátora Tomáše Bíma (* 12. listopadu 1946) máme dobrou zprávu. Jeho výstavu příznačně nazvanou Skryté příběhy mohou v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu na Královských Vinohradech (Jagellonská 8) navštívit až do konce ledna 2022.

Další články...