Jeden z obrazů Martina Velíška. Zdroj snímku: Galerie Václava Špály

Když vidíte rozměrný obraz Martina Velíška s prázdnou židlí, máte chuť si na ni sednout. Jeho plátna vypadají skoro jako fotografie, přitom pracuje s akrylovými fixami, nebojí se používat emailové barvy. Další obrazy a objekty výtvarníka a malíře Martina Velíška si můžete ode čtvrtka prohlédnout v pražské Galerii Václava Špály. Autor dal své expozici, která zaplnila všechna patra galerie, název Mlčení.

Pražský spolek InGarden připravil za finanční podpory Statutárního města Ústí nad Labem a ve spolupráci se Zoologickou zahradou Ústí nad Labem výstavu humoristy Pavla Kantorka Zvířátka v Zoo. Výstava zpestřuje návštěvníkům prohlídku zoologické zahrady do pondělí 31. července 2017.

Na konec letošních prázdnin, přesně od soboty 26. srpna do čtvrtka 31. srpna 2017, připravil kutnohorský výtvarník, pedagog a filmař Vladimír Císař druhé pokračování Kutnohorského plenéru. Jde o setkání amatérských výtvarníků z Polska, Německa a Česka.

Po pěti letech opět Galerie výtvarného umění v Ostravě prezentuje část svých přírůstků do sbírek na výstavě s názvem Akvizice 2012–2016. Umělecké sbírky galerie se ve zmíněném období rozrostly téměř o 600 položek, instituce je koupila nebo získala darem.

Další články...