Jeden z obrazů Martina Velíška. Zdroj snímku: Galerie Václava Špály

Když vidíte rozměrný obraz Martina Velíška s prázdnou židlí, máte chuť si na ni sednout. Jeho plátna vypadají skoro jako fotografie, přitom pracuje s akrylovými fixami, nebojí se používat emailové barvy. Další obrazy a objekty výtvarníka a malíře Martina Velíška si můžete ode čtvrtka prohlédnout v pražské Galerii Václava Špály. Autor dal své expozici, která zaplnila všechna patra galerie, název Mlčení.

Po pěti letech opět Galerie výtvarného umění v Ostravě prezentuje část svých přírůstků do sbírek na výstavě s názvem Akvizice 2012–2016. Umělecké sbírky galerie se ve zmíněném období rozrostly téměř o 600 položek, instituce je koupila nebo získala darem.

Pražský spolek InGarden připravil za finanční podpory Statutárního města Ústí nad Labem a ve spolupráci se Zoologickou zahradou Ústí nad Labem výstavu humoristy Pavla Kantorka Zvířátka v Zoo. Výstava zpestřuje návštěvníkům prohlídku zoologické zahrady do pondělí 31. července 2017.

V květnovém čísle nového kulturně-společenského měsíčníku Mozaika vyšel zajímavý článek o výstavě Tomáše Hřivnáče v kutnohorské galerii ArcusGallery. Přinášíme doslovný přepis.

Ve středu 28. června 2017 vyšla v deníku E15 pozvánka na velice zajímavou retrospektivní výstavu českého grafika a malíře, představitele aktivní a strukturální grafiky, Vladimíra Boudníka (* 17. března 1924; + 5. prosince 1968). Přinášíme doslovný přepis.

Třináct let uběhlo od poslední velké výstavy věnované výtvarníku a propagátorovi vlastního stylu s názvem explosionalismus Vladimíru Boudníkovi. Další obsáhlou a průřezovou výstavu nyní připravilo Muzeum hlavního města Prahy.

Další články...