Petra Hůlová napsala novou knihu. Snímek Milana Malíčka, Právo

Petra Hůlová patří svým sofistikovaným způsobem zpracování nejčastěji rodinných témat ke stálicím české literární scény. Do hlubin problémů české rodiny nahlédla i ve svém nejnovějším románu. V knize Zlodějka mýho táty reflektuje rozvod a střídavou péči z pohledu desetiletého Mikyho.

Zdroj snímku: Nakladatelství Orego

Kniha Mileny Městecké Evropa v agonii pochodů smrti 1944–1945 s podtitulem Po stopách pochodů smrti lidických žen, vězňů a válečných zajatců má nesmírnou dokumentační hodnotu. Je to mimořádný příspěvek k dějinám druhé světové války, k jedné z nejčernějších kapitol svědectví nacistické krutosti, nelidskosti a běsu, které nesmí být nikdy zapomenuto. Knihu vydalo nakladatelství Orego, k dostání bude i v Památníku Lidice.

Zdroj snímku: Nakladatelství Kalibr

Americký prozaik John Grisham vstoupil do vědomí světové kultury filmem Sydneyho Pollacka Firma s Tomem Cruisem o problémech ambiciózního mladého právníka, vycházejícím ze stejnojmenného románu. Grishamova tvorba je vůbec vnímána hlavně v souvislosti s advokátní či soudní praxí. Trochu jinak je to s románem Zúčtování.

Další články...