Pomyslným vyvrcholením hlavní sezony na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu je oblíbená Hradozámecká noc, která letos připadne na sobotu 31. srpna 2019. Do této akce se zapojují i nestátní a soukromé subjekty. Celkově si letos návštěvníci mohou vybírat z nabídky 95 objektů a institucí. Centrem Hradozámecké noci bude hrad Grabštejn jako jeden z pilířů projektu Gallasové a Clam-Gallasové – Noblesa severních Čech.

Film Hastrman Ondřeje Havelky nakonec posbíral čtyři ocenění

Když se rozhodl, že ke svým profesí přidá i filmovou režii, bylo mu už po šedesátce. Díky svému snímku Hastrman se tak Ondřej Havelka (* 10. října 1954) stal nejstarším debutujícím režisérem celovečerního filmu Česka. A hned slavil mimořádný úspěch.

Náš kalendář se jen hemží upozorněními na nejrůznější významné „dny“. Před krátkým časem to byl kupříkladu Den přístupu ČR k Severoatlantické smlouvě nebo tradiční Mezinárodní den žen. Letos připravil populární pražský Vševltavský spolek na neděli 17. března 2019 již popáté Den Vltavy. Tímto významným datem bude zahájena rekreační plavba parníky po Vltavě. Veškeré plavby v ten malý svátek budou pro Pražany i přespolní, domácí i zahraniční hosty zadarmo!

Jmenovaný mezinárodní veletrh cestovního ruchu je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na tomto tradičním svátku turistiky a cestování představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací z Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou stovky cestovních kanceláří a agentur.

Další články...