František Leták (vlevo) a moderátor večera Vladimír Císař při vernisáži

Kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery, která v místním Knihkupectví a galerii Kosmas na Komenského náměstí připravila výstavu František Leták: Obrazy z posledních let, se společně s autorem rozhodla prodloužit vyhledávanou výstavu do pátku 28. června 2019.

Zdeněk Velen: Kejklíř

Před krátkým časem byly v historické pražské radnici na Staroměstském náměstí rozdány ceny třiadvacátého ročníku prestižní soutěže Praha fotografická. Zároveň byla zahájena výstava, která patří ke špičkovým svého druhu v hlavním městě. Oproti předchozím ročníkům se většina soutěžních snímků soustředila na obyvatele a návštěvníky naší metropole. I když nelze říci, že by se nenašlo dosti zajímavých a neotřelých pohledů na krásu legendární Stověžaté.

Kde? Jak jinak než v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Kdy? No přece osmnáctého dubna ve dnech velikonočních prázdnin. Pro tento čas připravilo jedno za našich nejznámějších sklářských muzeí unikátní dvoudenní rukodělný program, ve kterém si návštěvníci a především rodiny s dětmi připomenou méně známé zvyky a tradice, spojené s Velikonocemi.

Josefína a její podobnost s dalšími Mánesovými díly. Zdroj snímku: Zámek Čechy pod Kosířem

Mánesova Josefína má zřejmě dvojnici. Naznačilo to takřka detektivní pátrání a srovnávání díla, které je ve sbírkách Národní galerie, s obrazem, který visí v hlavním sále zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku a s kresbou Karolína v nově otevřené expozici na zámku.

Nové přírůstky jsme zaregistrovali v nabídce internetové Galerie myrro. Vedle zhruba desítky litografií Tomáše Bíma, čtyřiceti barevných linorytů Pavla Piekara, více jak třicítky barevných litografií a několika akvarelů Petra Ptáčka (v současné době můžete v kutnohorském knihkupectví Kosmas navštívit jeho výstavu Zamilovaný motor) to jsou i tři oleje na plátnu: Bárky v přístavu Ladislava Špitníka a další dva obrazy Josefa Krčila.

Další články...