Obraz Kamila Kubíka, který zachycuje skleněný mrakodrap Donalda Trumpa i s kluzištěm, o kterém se píše v článku

Stalo se to za oceánem jistou tradicí. Zvolený výtvarník vytvoří nové vánoční pohlednice, a to na zakázku samotného vládce Bílého domu. Kdysi byl po dva roky autorem těchto specifických a prestižních artefaktů impresionistický malíř Kamil Kubík. Bylo vydáno přes 180 000 výtisků jeho pohlednic.

Ve francouzském městě Puteaux u Paříže byl odhalen pomník českého malíře Františka Kupky. Snímek Davida Tanečka, ČTK

V sobotu 18. listopadu 2017 byl ve francouzském městě Puteaux u Paříže u muzea Maison de Camille odhalen pomník našeho významného malíře Františka Kupky (* 23. září 1871; + 24. června 1957). Stalo se tak při příležitosti připomenutí šedesáti let od jeho úmrtí.

Zleva Mimar Bach, velký podporovatel UNESCO a majitel Swisse Petroleum

Legendární Stará Zbrojnice populárního pražského hotelu Kampa, vzala v závěru letošního října pod svá křídla obdivuhodnou akci. Za účasti mnoha zahraničních hostů z diplomatického prostředí i uměleckého světa, zde byl při kulturně-společenském večeru zahájen mezinárodní charitativní projekt Golden Blot - Malujeme pro lepší svět.

Humanoidi nadlidských rozměrů jsou z ateliéru australské umělkyně Amandy Parer. Inspirovoala se česko-francouzským filmem Divoká planeta z roku 1973. Snímek Judity Čermákové, Korzár

V noci ze soboty 30. září na neděli 1. října 2017, před startem Mezinárodního maratónu míru, Košice nespaly. Centrem historického města proudily tisíce lidí, všichni byli zvědaví, jaká zajímavé výtvarná díla tentokrát přinesla do města Bílá noc. A vskutku bylo co sledovat a obdivovat...

Další články...