Křehká, rázná, sršící energií jako Teslův transformátor, něžná, zarputilá, pohodová, vtipná, zadumaná... Těch přirovnání bychom mohli ke zpěvačce, kytaristce a tanečnici flamenka Lucií Zhory vršit ještě mnohem více. To však není smyslem tohoto rozhovoru, chtěli jsme vás hlavně seznámit s kutnohorskou osobností a jejími názory i pracovními a uměleckými plány...

Vašek Bláha, frontman kapely Divokej Bill. Snímek: Martin Šolťák Šoltys

Rozvolnění vládních opatření znamená pro muzikanty největší dárek, který v posledních letech mohli dostat. Většina z nich tak vyráží na turné, rychle pořádají koncerty a připravují se na letní festivaly. Nejinak je tomu i v Divokém Billovi. Osmičlenná kapela vyrazila na šňůru před několika dny a naplánovala si skutečně velké turné. Jak se na něj hudebníci těší, jak moc bylo náročné přečkat lockdown, zda vznikne nová deska či jak ovlivní koncerty vládní opatření, pro FORUM 24 osvětlil frontman Divokýho Billa Vašek Bláha.

Polská hudebnice Monika Brodka vydala v pátek 4. června 2021 páté studiové album Brut. Stírá na něm hranice mezi přírodním a syntetickým zvukem, objevuje své další umělecké alter ego a inspiruje se moderní pop-folkovou hudbou a brutalistickou architekturou.

Zdroj snímku: mhflj.cz

Písničkáře Jaromíra Nohavicu potěšilo nedávné vydání jeho skladeb na albu Komeet, nazpívaném nizozemským hudebníkem Johanem Meijerem v jeho rodném jazyce. V rozhovoru rovněž prozradil, kolik jeho písní už bylo interpretováno v cizích jazycích, jak vnímá své album Máma mi na krk dala klíč z roku 2020 i to, co do životů lidí vnesla koronavirová pandemie.

Další články...