Šalounova díla obsahují symbolické i alegorické prvky (Dotek osudu). Zdroj snímku: Archív GASK

V rámci připomenutí stého výročí založení Československa připravila Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře výstavu Dotek osudu, představující část sochařské pozůstalosti Ladislava Šalouna (* 1. srpna 1870; + 18. října 1946), která trvá do neděle 24. února 2019.

Tématem Aleny Kupčíkové je žena (Čas jarních máků, 2016). Snímek: Repro Jan Šída, Právo

Výstavu obrazů a prostorových objektů V Berouně líbám já výtvarnice Aleny Kupčíkové lze vidět v Městské galerii Beroun do pátku 1. března 2019. Autorka absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, studovala i v Jihoafrické republice a ve Francii. Jejím hlavním tématem je žena jako symbol sexuality, křehké krásy i nezdolné síly.

Anna Zemánková mohla malovat takové rostliny jen díky své fantazii. Zdroj snímku: Katalog výstavy

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích připravila výstavu Radostné poselství do neznáma výtvarnice Anny Zemánkové (* 23. srpna 1908; + 15. ledna 1986). Potrvá do neděle 24. února 2019.

Z obrazů Ivy Hüttnerové dýchá klid a pokoj (Nádraží). Zdroj snímku: Archív Ivy Hüttnerové

Herečka a malířka Iva Hüttnerová vystavuje své oleje a grafiky v galerijních prostorách pražské Novoměstské radnice. Výstava Obrázky vznikla u příležitosti jejích prosincových sedmdesátin a je k vidění do neděle 20. ledna 2019.

Další články...