Vybrané příspěvky

Grid List

V pražském divadle Broadway měla premiéru divadelní hra Zatmění. Ta byla u nás uvedena i v české premiéře, a to v úterý 3.října 2017.

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová. Snímek: Romana Albrechta

Pozvánka

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce dvě opravdové dámy našeho současného divadla – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová.

Snímek Elišky Hrubé-Toperczerové

Pozvánka

Součástí programu letošních Shakespearovských letních slavností je v Praze i vynikající komedie Veselé paničky windsorské. V režii Jiřího Menzela ji uvádí divadlo Inspirace, které je scénickým ateliérem HAMU, vybudovaným ve sklepních prostorách Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí pro prezentace výsledků hudební a taneční divadelní tvorby studentů HAMU.

Z plakátu výstavy. Snímek Jiřího Smutného

Pozvánka

Po prázdninách pokračuje Moravská zemská knihovna s cyklem výstav Oči Brna, v němž představuje významné kulturní osobnosti moravské metropole. Tentokrát organizátoři vybrali herce známého z filmů, divadelních představení i televizních inscenací, rozhlasových her, pohádek a Večerníčků, národního umělce Karla Högera.