Vybrané příspěvky

Grid List

Výstava potrvá neděle do 27. května 2018

Reportáž

Jedinečnou osobností brněnské herečky Vlasty Fialové (* 20. ledna 1928; † 13. ledna 1998) se zabývá výstava, kterou připravilo oddělení dějin Moravského zemského muzea v Brně. Vernisáž proběhla ve čtvrtek 18. ledna 2018 v Dietrichsteinském paláci. Výstava věnovaná umělkyni, od jejíhož narození uplynulo v lednu devadesát let, potrvá do neděle 27. května 2018.

Dárečky od přátel a drobnosti - na vše dohlížejí rodiče na svatební fotografii

Reportáž

Aťka Janoušková – správně Vlasta Janoušková - zpěvačka, herečka, dabérka v březnu 2018 oslaví významné životní jubileum, narodila se v roce 1930 v rodině zlatníka a úřednice. Krásné dětství v milované rodině, začátek umělecké dráhy v Národním divadle ale i studium na gymnáziu přerušil krutý osud – rodiče byli transportováni do koncentračních táborů, malá Vlastička musela přestat chodit do gymnázia a zapovězena jí zůstala až do konce války prkna Národního divadla. Maminka válku přežila, tatínek bohužel ne.

Po úspěšném uvedení Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých, připravilo liberecké Naivní divadlo další inscenaci se sáhodlouhým názvem: Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy (fear, uncertainty & doubt). Premiéra se konala v pátek 16. února 2018.

Inscenace Idiot. Snímek: A. Hrbková

Premiéry

Dostojevského Idiot se vrátil už mnohokrát, v divadle i ve filmu. Jedinečné literární dílo inspiruje nespočet umělců včetně pražského Divadla Rokoko.

Zdroj snímku: Archív OK

Premiéry

Tylova herecká škola uvedla ve čtvrtek 25. ledna 2018 na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře příběh Ve starém skladu se svítí. Po dvou dopoledních představeních pro školy se večer před vyprodaným hledištěm uskutečnila premiéra pro rodiče a veřejnost.

Tylova herecká škola odehrála pohádku Buchty v pekle

Pozvánka

Tylova herecká škola se již slušně „zabydlela“ na kutnohorské umělecké scéně a mezi vzdělávacími a volnočasovými zařízeními v regionu. Není divu, uplynulo již pět let od jejího vzniku.

Oddělení dějin divadla Moravského zemského muzea v Brně zve na výstavu Vlasta Fialová (1928-1998), kterou připravilo v Dietrichsteinském paláci. Akci zahájil generální ředitel Moravského zemského muzea Jiří Mitáček, úvodního slova se ujali Zbyněk Srba a Lubomír Mareček.

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová. Snímek: Romana Albrechta

Pozvánka

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce dvě opravdové dámy našeho současného divadla – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová.