Pohled do výstavy v jednom ze dvou sálů. Snímek Jakuba Plíhala

Zásadní postava Skupiny 42, zástupce “poetického civilismu”, malíř, grafik a ilustrátor Kamil Lhoták má v Obecním domě výstavu Retrospektiva. K vidění je na ní 120 olejomaleb, z toho devatenáct nikdy nevystavených. Přehlídku, která potrvá do dubna 2018, organizátoři připravovali rok a je podle nich největším výběrem autorových prací v historii.

Galerie Sýpka uvede na konci ledna 2018 samostatnou výstavu malíře a sochaře Josefa Mladějovského – Věty. Pod názvem výstavy se skrývá zamýšlení nad základními paradigmaty modernismu a utopičností jeho tezí. Na slavnostní vernisáži, která se uskuteční ve středu 31. ledna od 18:00 hodin, bude představena umělcova nejnovější tvorba. Úvodní slovo pronese autorův spolužák, malíř a grafik Petr Hajdyla.

Michal Cihlář: Jizerská 50 Start, 2017. Zdroj snímku: Oblastní galerie Liberec

Nejslavnější tuzemský závod v severském lyžování Jizerská 50 má od roku 2017 knihu, píseň, o niž se coververzí svého vlastního hitu Pěšáci postarala skupina Tata Bojs, a nyní i obsáhlou výstavu. Projekt nazvaný Skol!!! mohou vidět návštěvníci Oblastní galerie Liberec až do čtvrtka 19. dubna 2018. Jizerská 50 letos slaví padesáté výročí.

Výstava Česká krajina v galerii Výtvarného centra Chagall - Josef Ullmann: Kamenolom, Jan Trampota: Česká krajina.

V galerii Výtvarného centra Chagall připravil Petr Pavliňák spolu s Helenou Schmuckerovou další projet výstavy špičkových obrazů, neméně špičkových sběratelů, s názvem Česká krajina. Mezi vystavenými díly se nacházejí dvě perly - Kamenolom Josefa Ullmanna a dílo Jana Trampoty Česká krajina.

Další články...