Do světa fantazie a pohádek láká výstava kutnohorské výtvarnice, sochařky, řezbářky a malířky Hany Richterové, která byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 22. srpna 2019 na Hrádku, sídle Českého muzea stříbra v Kutné Hoře. Na výstavu nazvanou Dřevěný Nonsens zapůjčila Hana Richterová 34 dřevořezby a sedm akvarelů.

Popularita jihočeské galerie Špejchar v Želči nedaleko lázní Bechyně dávno překonala hranice kraje. Její letošní prázdninová výstava však zaznamenala návštěvnický rekord a mezi návštěvníky jsou i milovníci umění nejenom z Českých Budějovic či Prahy, ale i z druhého konce republiky.

Tavené skleněné plastiky kutnohorského rodáka, sklářského výtvarníka, akademického sochaře Stanislava Kostky (* 9. března 1939), jsou v Kamenném domě v Kutné Hoře k vidění ještě do konce srpna. Výstavu k 80. narozeninám významného českého umělce pořádá České muzeum stříbra.

Roman Franta na výstavě v pražské Galerii Havelka. Snímek Radka Dětinského

Rat Art a My brouci, to jsou názvy dvou aktuálních výstav malíře Romana Franty, v nichž představuje své nové i starší práce. První z nich byla k vidění do čtvrtka 27. června 2019 v pražské Galerii Havelka, druhá se trvá v Regionálním muzeu v Teplicích do neděle 1. září 2019.

Střed Starého Města pražského praská takříkajíc ve švech pod náporem domácích i zahraničních návštěvníků našeho hlavního města. Většinu z nich lákají památky, mnozí však touží vidět něco nevšedního z výtvarného umění. Doslova fotografickou lahůdku světoznámého mistra černé bedýnky v letním čase nabízí populární Galerie Art Praha.

Bible. Kniha knih, nejvydávanější a nejčtenější kniha světa. Bible a knihtisk patří již stovky let neodmyslitelně k sobě. Proto budou v expozici Muzea Kutná Hora Knihtiskárna od čtvrtka 20. června do neděle 23. června 2019 k vidění vzácné historické tisky biblí ze soukromé sbírky sběratele Vlastimila Brunclíka.

Další články...