Reprodukce obrazů výtvarnice Hany Germaničové z Mníšku pod Brdy uvede letní výstava v Galerii JCM na zámku Dobříš. Zdroj snímku: Archív zámku Dobříš

Reprodukce obrazů od malířů Václava Brožíka či Alfonse Muchy nebo několik portrétů slavných osobností nabídne výstava výtvarnice Hany Germaničové v Galerii JCM na zámku v Dobříši. K vidění bude od neděle 1. července do konce srpna 2018.

Majitel unikátní sbírky Vítězslav Tichý (vlevo) vystavuje v Dobrušce pravidelně. Výstavu uvedl Pavel Štěpán z Kina 70.

Výstava filmových plakátů, z nichž mnohé jsou více uměleckými díly než pouhou reklamou na film, je k vidění v malém sále Společenského centra - Kino 70 v Dobrušce. Unikátní originály zapůjčil ze své jedinečné sbírky Vítězslav Tichý.

Sochy Michala Gabriela se zjevují v městském prostoru. Snímek Jana Šídy, Právo

Prezentace souboru třinácti bronzových soch Hráči Michala Gabriela v pražském Bastionu je ouverturou čtvrtého ročníku Sculpture Line. Akce, jež potrvá od středy 13. června do neděle 30. září 2018, si klade za cíl prezentovat sochařská díla ve veřejném prostoru a začleňovat je do městských ulic či náměstí, aby se lidé naučili s nimi koexistovat.

Rychlé šípy mají na výstavě mnoho podob (Martin Šútovec, Rychlé šípy zachraňují). Snímek Jana Šídy

Kult chlapeckého klubu Rychlých šípů zasáhl několik generací a jeho obliba trvá. Příběhy, které vymyslel spisovatel Jaroslav Foglar, se navzdory různým totalitním režimům v časopisech objevují už osmdesát let. U příležitosti tohoto výročí připravila pražská Galerie Lucerna výstavu Pocta Rychlým šípům, kterou si lze prohlédnout do čtvrtka 28. června 2018.

Gustav Klimt: Panna. Zdroj snímku: NG Praha

Sté výročí úmrtí Gustava Klimta (* 14. července 1862; + 6. února 1918) a Egona Schieleho (* 12. června 1890; + 31. října 1918) připomíná nová přehlídka v pražském Veletržním paláci. Klimtovu Pannu a Schieleho Těhotnou ženu a smrt, jež patří k nejcennějším pracím ve sbírkách Národní galerie, doplňují díla dalších autorů vídeňské moderny.

Další články...