Kolektivní dům v Litvínově patří mezi technické a architektonické památky evropského významu

Činorodé Muzeum moderního umění Olomouc připravilo pro zájemce o architekturu jedinečnou výstavu, věnovanou fenoménu sociálního bydlení v obytných blocích zvaných Koldomy, kde měli nájemníci komunálních bytů prakticky pod jednou střechou i široký sortiment služeb. Od prádelen, kadeřnictví, jídelen i tělocvičen až třeba po vinárnu nebo restauraci.

Známá pražská galerie, specializovaná na mistry „černé bedýnky“, připravila milovníkům fotografie velmi hezký dárek pod štědrovečerní stromeček – výstavu světoznámého Ara Gülera, Turka arménského původu (* 16. srpna 1928), žijícího a tvořícího v rodném Istanbulu.

Malíř Petr Válek má rád komiksovou nadsázku. Snímek Jana Šídy, Právo

Šumperská Galerie Jiřího Jílka připravila výstavu řezbáře, kreslíře, ilustrátora a malíře Petra Válka. Expozice, která nese jméno Naboso lesem, je k vidění do neděle 3. prosince 2017.

Úvodního slova na vernisáži se zhostil pedagog a výtvarník Vladimír Císař (zleva), malíř Vlastimil Bareš (vpravo) skromně naslouchá...

Tak by se dala nazvat komorní výstava krajináře Vlastimila Bareše v kutnohorské Vinotéce U Sv. Barbory, kterou připravila místní umělecká agentura ArcusGallery. Dvě desítky zdařilých děl, obrazů i faksimile talentovaného výtvarníka Posázaví skvěle doplnila stálou expozici Divinum Vinum, kterou je jmenovaná vinárna známá i za hranicemi Hor Kutných.

Další články...