Celé přicházející jaro čeká na své hosty prezentace z výběru tvorby populárního ruského malíře trvale žijícího v České republice – Vladimíra Neustrojeva. Za jeho plátny, především s pražskými motivy, se milovníci a sběratelé kvalitního výtvarného umění musejí vydat do Bubenče, do foaye Ruského střediska vědy a kultury v Praze. Neustrojev zde vystavuje vedle kouzelných pražských zátiší i momentky ze svých italských cest, výstavě pak kralují květinové motivy v mnoha podobách.

Jaroslav Němeček se svojí klapkou. Snímek Petra Mráčka

Unikátní umělecká díla od českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce jsou od úterý 12. března 2019 opět k vidění v pražském Divadle Hybernia. Umělecké klapky si zde mohou lidé prohlédnout až do pondělí 25. března 2019. Odtud poputují do dalších čtyř měst, svoji cestu pak ukončí ve Zlíně, kde proběhne aukce při filmovém festivalu.

Na rok 2019 připadá 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K připomenutí této události připravila Česká národní banka unikátní výstavu na Pražském hradě v Císařské konírně, která je ke zhlédnutí od začátku února do 28 dubna 2019.

Kurátor výstavy Zdeněk Lyčka

O Igimara Sussukovi, který jedl své ženy je název výstavy knižních ilustrací grónského umělce Árona z Hůrky (* 1822; + 1869), která byla zahájena ve čtvrtek 7. března 2019 ve Spolkovém domě v Kutné Hoře. Áron byl první grónský umělec, který vylíčil drsné inuitské pověsti z pohledu původních obyvatel Arktidy.

Malíř, kreslíř a grafik Jiří Hudec perfektně kombinuje barvy a geometrické tvary. Jeho obrazy působí hravě, vesele a pozitivně. V plzeňské galerii Visio Art byla ve čtvrtek 7. února 2019 zahájena výstava, na které představuje svoji tvorbu.

Vernisáží ve čtvrtek 7. února 2019 bude od 17:00 hodin zahájena v kutnohorském Spolkovém domě výstava Radka Černovského Zhmotněné výzvy. Výtvarník představí svoji tvorbu z poslední let, expozici postavil převážně na portrétech a Kutné Hoře s jejími úžasnými zákoutími a památkami.

Další články...