Malíř, kreslíř a grafik Jiří Hudec perfektně kombinuje barvy a geometrické tvary. Jeho obrazy působí hravě, vesele a pozitivně. V plzeňské galerii Visio Art byla ve čtvrtek 7. února 2019 zahájena výstava, na které představuje svoji tvorbu.

Vernisáží ve čtvrtek 7. února 2019 bude od 17:00 hodin zahájena v kutnohorském Spolkovém domě výstava Radka Černovského Zhmotněné výzvy. Výtvarník představí svoji tvorbu z poslední let, expozici postavil převážně na portrétech a Kutné Hoře s jejími úžasnými zákoutími a památkami.

Zdroj snímku: Zlínský zámek

Výstava obrazů Slavoje Kovaříka, studenta baťovské Školy umění, otevírá program nového roku v galerii na zámku ve Zlíně. Je zaměřena na tvorbu z 50. a 60. let minulého století a některá Kovaříkova díla jsou veřejnosti zpřístupněna poprvé. Expozice pod názvem Vždy jsem měl rád noci potrvá až do neděle 17. března 2019.

Na rok 2019 připadá 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K připomenutí této události připravila Česká národní banka unikátní výstavu na Pražském hradě v Císařské konírně, která je ke zhlédnutí od začátku února do 28 dubna 2019.

Realisticky dokonalá, ručně malovaná vyobrazení rostlin a živočichů v kontrastu se snovými, malířsky komponovanými fotografickými zátišími. To vše je od čtvrtka 17. ledna 2019 k vidění v Muzeu Českého krasu. Dva originální berounští výtvarníci zde představují svá díla na první společné výstavě s názvem Dantom Bohema. Výtvarník Tomáš Šmejkal prezentuje akvarely, Daniel Kreissl fotografie.

Novináři a publicisté rádi ve svých článcích či medailonech dříve narozených předních českých fotografů používají slůvko doyen. Tento predikát však především patří ke jménu čerstvého devadesátníka, uměleckého fotografa Petra Helbicha, na jehož blížící se výstavu ve Strahovském klášteře, korunující jeho celoživotní fotografickou tvorbu, nyní čtenáře webu Putování za uměním zveme.

Další články...