Práce na papíře Joana Miróa v pražském Mánesu. Zdroj snímku: Adolf Loos Apartment and Gallery (archív)

Od úterý 14. ledna do čtvrtka 6. února 2020 se koná ve výstavní síni v pražském Mánesu mimořádná výstava katalánského výtvarníka Joana Miróa s názvem Práce na papíře, kterou pořádá renomovaná aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery.

Michael Rittstein. Snímek Jana Šídy, Právo

Retrospektivní výstavou Ve vlnách připomíná Správa Pražského hradu v Jízdárně tvorbu Michaela Rittsteina, jednoho z nejdůležitějších představitelů současné české figurální malby. U příležitosti jeho sedmdesátin je do neděle 5. ledna 2020 k vidění na sedm desítek velkoformátových obrazů. Doplňují je stovky drobných kreseb na papíře, které nechávají diváka nahlédnout do umělcova skicáře.

V pondělí 2. prosince 2019 bude od 18:00 hodin v Královské kanonii premonstrátů na Strahově slavnostně zahájena prodejní výstava renomovaného českého autora Tomáše Kubíka příznačně nazvaná Kresby, myšlenky, záznamy..., kterou připravila Galerie Art Mozaika.

Autoři výstavy Barevné tony: Pavlína Gardianová a Dalibor Šípek, ke kterým promlouvá Zdeněk Merta. Zdroj snímku: Archív Pavlíny Gardianové

V Krajské vědecké knihovně v Liberci lze až do středy 15. ledna 2020 navštívit výstavu obrazů něžné surrealistky Pavlíny Gardianové a skleněných objektů Dalibora Šípka. Poutavá výstava byla zahájena vernisáží na počátku prosince 2019 a je rozhodně příjemným zastavením nejen v čase vánočním.

Další články...