V pondělí 2. prosince 2019 bude od 18:00 hodin v Královské kanonii premonstrátů na Strahově slavnostně zahájena prodejní výstava renomovaného českého autora Tomáše Kubíka příznačně nazvaná Kresby, myšlenky, záznamy..., kterou připravila Galerie Art Mozaika.

Do světa fantazie a pohádek láká výstava kutnohorské výtvarnice, sochařky, řezbářky a malířky Hany Richterové, která byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 22. srpna 2019 na Hrádku, sídle Českého muzea stříbra v Kutné Hoře. Na výstavu nazvanou Dřevěný Nonsens zapůjčila Hana Richterová 34 dřevořezby a sedm akvarelů.

Střed Starého Města pražského praská takříkajíc ve švech pod náporem domácích i zahraničních návštěvníků našeho hlavního města. Většinu z nich lákají památky, mnozí však touží vidět něco nevšedního z výtvarného umění. Doslova fotografickou lahůdku světoznámého mistra černé bedýnky v letním čase nabízí populární Galerie Art Praha.

Vernisáží ve čtvrtek 5. září 2019 bude od 17:30 hodin zahájena v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas (Komenského náměstí 683, Kutná Hora) skupinová výstava Hory Kutné v umění výtvarném. Výstavu připravuje místní umělecká agentura ArcusGallery společně s vydavatelstvím Globus International.

Popularita jihočeské galerie Špejchar v Želči nedaleko lázní Bechyně dávno překonala hranice kraje. Její letošní prázdninová výstava však zaznamenala návštěvnický rekord a mezi návštěvníky jsou i milovníci umění nejenom z Českých Budějovic či Prahy, ale i z druhého konce republiky.

Tavené skleněné plastiky kutnohorského rodáka, sklářského výtvarníka, akademického sochaře Stanislava Kostky (* 9. března 1939), jsou v Kamenném domě v Kutné Hoře k vidění ještě do konce srpna. Výstavu k 80. narozeninám významného českého umělce pořádá České muzeum stříbra.

Další články...