Kunsthistorička Lenka Patková spolu s malířem a galeristou Michailem Ščigolem

Populární žižkovská výstavní síň výtvarného umění Galerie Šcigol zve do neděle 5. července 2020 na jedinečný výběr z grafického díla malíře a grafika Jaroslava Klápště (* 7. srpna 1923), který nás opustil v roce 1999, ve svých šestasedmdesáti letech. Práce tohoto enfant terrible minulého režimu jsou hojně vyhledávány znalci a sběrateli výtvarného umění.

Kurátoři výstavy Bohuslav Kučera (vlevo) a Jaromír Procházka

Výročí 50 let kutnohorské filmové kroniky a 25 let televizního vysílání v Kutné Hoře připomíná výstava, která byla za velkého zájmu veřejnosti zahájena ve čtvrtek 18. března 2020 ve Spolkovém domě v Lierově ulici.

Začátkem března 2020 byla v kutnohorském Spolkovém domě zahájena výstava pedagoga, výtvarníka a filmaře Vladimíra Císaře, prostě naznaná Malby, kresby. Obecně známé okolnosti ji však zase velice rychle uzavřely. Obnovena byla k radosti nejenom autora, ale hlavně milovníků a vyznavačů jeho tvorby v pondělí 11. května 2020.

Morpho menelaus Snímek Zdeňka Odla

Novou sezonu začala v Zeleném domečku výstava fotografií Zdeňka Odla. Autor se zaměřil na barevný a křehký svět motýlů, který umí zachytit s nebývalou jemností. Fotografie vznikaly na dvou kontinentech, ve třech státech a ve čtyřech motýláriích.

Výstavu, která má v názvu parafrázi hesla Babišova politického útvaru, zahájili pořadatelé v pražském klubu Rock Café. Tato výstava věnovaná aktuálnímu českému politickému marasmu návštěvníkům přibližuje, jak se postoje umělce promítají do jeho tvorby a jak autor může hodnotným dílem vyjádřit svůj názor.

Další články...