Kulturní odbor městského výboru páté městské části naší metropole je hybnou pákou této legendární pražské čtvrti. Každoročně stojí za mnoha úspěšnými kulturně-společenskými akcemi.

Ve středu 16. srpna 2017 vyšla v regionálním týdeníku Obzory Kutnohorska informace o další výstavě, kterou připravil Fotoklub Čáslav. Přinášíme doslovný přepis.

Současný český fotograf Jan Podešva (* 20. července 1953) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V podstatě celý život věnoval vzdělávání a výchově mladé generace. Po skončení pedagogické kariéry, kterou završil na postu ředitele gymnázia ve Staré Boleslavi, se začal plně věnovat fotografickému umění. Měl na co navazovat, neboť se již dříve věnoval umění výtvarnému.

Typický obraz malířky Emmy Srncové (Dej Bůh štěstí, 2005) - výřez. Snímek Jana Šídy, Právo

Výstava nazvaná Emma 75, kterou může veřejnost vidět v českokrumlovském Klášteře Klarisek do soboty 30. září 2017, vznikla u příležitosti pětasedmdesátin výtvarnice Emmy Srncové. Jde v podstatě o reprezentativní výběr z autorčiny tvorby.

V pondělí 7. srpna 2017 vyšla v deníku E15 pozvánka na mezimnárodní výstavu v jihoněmemckém Řezně. Přinášíme doslovný přepis.

Další články...