Autorka Kuchařky ze Svatojánu, Eva Francová, představuje v Dobrušce svoji grafiku, chystá i besedu. Zdroj snímku: Archív Evy Francové

Vše vypovídajícím názvem Od středověku přes tarot až k bylinám pojmenovala výtvarnice Eva Francová výstavu grafiky, která až do konce října 2017 probíhá v Městské knihovně v Dobrušce a na níž představuje průřez své tvorby v této oblasti.

Ikonickým exponátem výstavy je skulptura Raymonda Duchampa-Villona Velký kůň. Zdroj snímku: Katalog výstavy

Výstava Ateliérová sousedství představuje v pražském Museu Kampa do úterý 9. ledna 2018 u nás poprvé díla uměleckého sdružení, které tvořili výtvarníci v ateliérech na pařížském předměstí Puteaux.

Vnuk Jaroslava Haška

Originální výstava čtyř desítek portrétních fotografií přímých příbuzných slavných lidí z tvůrčí dílny známého pražského fotografa Romana Blaško, se bude konat od čtvrtka 5. října 2017 ve Velkých Přílepech, v populární galerii zvané U Korychů.

Při vernisáži se sešli i dva z těch, kteří se o amatérský film v Kutné Hoře zasloužili nejvíce - Bohuslav Kučera (vpravo) a Jaromír Procházka

Ve čtvrtek 5. října 2017 byla vernisáží v kutnohorském Spolkovém domě zahájena výstava filmové retrotechniky a fotografií, připomínka 60 let existence amatérských filmových klubů v Kutné Hoře (více zde).

Elegantní Jaguár od Vladimíry Klumparové z taveného skla. Zdroj snímku: Katalog výstavy

V pondělí 2. října 2017 začala v pražském Tančícím domě výstava Křehká krása skla, která trvá do středy 11. října 2017. Třetí ročník projektu aukčního domu Dorotheum si klade za cíl představit díla našich významných sklářských tvůrců napříč generacemi. Expozice je složená z pěti desítek prostorových objektů vytvořených vesměs z ateliérového skla.

Výstava v ostravském Domě umění Vlastislav Hofman: Pocta invenci. Snímek Josefa Zajíce

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) připravila rozsáhlou výstavu věnovanou dílu Vlastislava Hofmana (* 6. února 1884; + 28.srpna 1964). Expozice nazvaná Pocta invenci se v sálech Domu umění zaměřuje na všechny polohy umělcovy tvorby. Vystaveny jsou více jak dvě stovky exponátů.

Další články...