Vybrané příspěvky

Grid List

Petr Fiala, hlavní postava Mňágy a Žďorp. Zdroj snímku: mnaga.cz

Reportáž

Odporu vůči trestně stíhanému premiérovi se účastní už i legendární Mňága a Žďorp. Logicky. K této kapele moc nepasuje, že by se nechala platit Babišem.

Jana Veberová (vpravo) a klavíristka Táňa Vaněčková

Reportáž

V sobotu 21. července 2018 hostil kutnohorský kostel sv. Jana Nepomuckého dlouho očekávaný koncert šansonů sopranistky Jany Veberové s názvem Dvě z Paříže.

Z natáčení klipu Pilotka od kutnohorské kapely Vesper. Snímek Milana Jahodáře

Reportáž

V červnu 2018 vydaný singl a klip Pilotka kutnohorských Vesper je dalším dílkem do skládačky s názvem Pan Optikum. Proč právě Pilotka?

Opera Charlese Gounoda Faust a Markéta patří k nejslavnějším francouzským hudebně dramatickým dílům. Premiéra se koná v netradičním prostředí pavilonu P na brněnském výstavišti v sobotu 16. prosince 2017.

V sobotu 21. července 2018 bude od 19:00 v kutnohorském kostele sv. Jana Nepomuckého zahájen koncert 2 z Paříže, který připravil a pořádá Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova.

Zlínský komorní smíšený pěvecký sbor Cantica laetitia na 13. ročníku mezinárodní soutěže pěveckých sborů Gaude Cantem v Bielsko-Biała 2017, Polsko. Snímek Petry Štefkové

Pozvánka

Zlínský sbor Cantica laetitia pořádá v sobotu 19. května 2018 od 17:00 hodin v Modlitebně adventistů sedmého dne v Malenovicích u Zlína takzvaný Májový koncert. Na koncertě Cantica laetitia představí skladby soudobých autorů Ērikse Ešenvaldse, Petera Špiláka nebo Terezy Surovíkové.

Komorní cyklus koncertů ve Vsetíně přivítá v úterý 6. března 2018 od 18:30 hodin v Mramorovém sále Zámku Vsetín předního hráče na příčnou flétnu Jana Ostrého, úspěšného pedagoga i koncertního umělce, za klavírního doprovodu Silvie Ježkové.