Vybrané příspěvky

Grid List

Oliver Lakota, Olga Šroubková a Jihoon Song v kostele sv. Václava v Dobrušce. Snímek Vojtěcha Podstavka

Reportáž

Na pátém pokračování festivalu F. L. Věka se v neděli 24. září 2017 představili tři mladí sólisté - houslistka Olga Šroubková, korejský varhaník Jihoon Song a německý trumpetista Oliver Lakota. Zaplněný kostel sv. Václava v Dobrušce přesvědčili, že jim laureátské tituly z mezinárodních soutěží patří právem.

Když na scéně objevil koncertní mistr České filharmonie, houslista Josef Špaček, většina posluchačů zatajila dech. Snímek Vojtěcha Podstavka

Reportáž

Festival F. L. Věka zamířil v sobotu 23. září 2017 poprvé ve své sedmileté historii do Přepych. V tamním kostele sv. Prokopa se představil koncertní mistr České filharmonie, houslista Josef Špaček spolu s pardubickým komorním souborem Barocco sempre giovane. A byla to premiéra s velkým P.

Štěpán Rak a jeho syn Jan-Matěj Rak vystoupí spolu i v Kroměříži. Zdroj snímku: Archív autora

Pozvánka

Čtvrtým koncertem festivalu Kroměřížské hudební léto, který se uskuteční v úterý 3. října 2017 v Divadelním sále Domu kultury, bude unikátní „rodinný“ kytarový projekt otce se synem nazvaný příznačně Rak & Rak. Špičkoví kytaristé představí působivý hudební program.

Pierre Bastien hraje na trubku za doprovodu strojků. Zdroj snímku: Rachot

Pozvánka

V pražském Paláci Akropolis vystoupí v úterý 12. září 2017 francouzský experimentátor Pierre Bastien, který hraje na trubku za doprovodu mechanických strojků a robotů. Strojky ze stavebnice Meccano hrají nejen na perkuse, ale také na čínskou loutnu nebo housle či koto.

Mladí brněnští filharmonici. Zdroj snímku: Filharmonie Brno

Pozvánka

Velké nádvoří hradu Špilberk obsadí od 13. do 25. srpna 2017 Filharmonie Brno. Vždy večer tu zazní symfonická hudba, operní árie, mužské sbory a recitace, swing i filmová hudba.