Vybrané příspěvky

Grid List

Kutnohorská kapela Vesper pokračuje v nastaveném trendu a vydala další singl z chystaného alba Pan Optikum. Píseň nese název Prospektor.

Petr Fiala, hlavní postava Mňágy a Žďorp. Zdroj snímku: mnaga.cz

Reportáž

Odporu vůči trestně stíhanému premiérovi se účastní už i legendární Mňága a Žďorp. Logicky. K této kapele moc nepasuje, že by se nechala platit Babišem.

Jana Veberová (vpravo) a klavíristka Táňa Vaněčková

Reportáž

V sobotu 21. července 2018 hostil kutnohorský kostel sv. Jana Nepomuckého dlouho očekávaný koncert šansonů sopranistky Jany Veberové s názvem Dvě z Paříže.

V sobotu 29. září 2018 pokřtila kutnohorská hard-popová kapela Vesper své nové, již páté, řadové album Pan Optikum. Průběžně vydávané singly provázely videoklipy, kterých kapela doposud zveřejnila úctyhodných pět. Klip ke skladbě Lovec úsměvů celou sérii uzavírá.

V úterý 11. září 2018 vydala kutnohorská kapela Vesper své páté, dlouho chystané album Pan Optikum. Víme, že na něm pánové pracovali téměř dva roky. Tedy pro uskupení, které nás v minulosti zásobovalo přísunem nových písní každoročně, neobvyklý interval.

Opera Charlese Gounoda Faust a Markéta patří k nejslavnějším francouzským hudebně dramatickým dílům. Premiéra se koná v netradičním prostředí pavilonu P na brněnském výstavišti v sobotu 16. prosince 2017.

Již v neděli 9. září 2018 od 16:00 proběhne v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře první koncert v rámci benefiční akce Katedrály pomáhají katedrále na podporu Národní sbírky pro svatovítské varhany. Další ze série koncertů budou moci posluchači prožít nejen v Chrámu sv. Barbory, ale také v Katedrále Nanebevzetí Panny Marie a v Chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně.

V pátek 24. srpna 2018 bude o 19:00 hodin zahájen v barokním kutnohorském kostele Sv. Jana Nepomuckého koncert sopranistky Jany Veberové nazvaný Srpnové tajemství, který připravil Nadační fond Mikuláše Daczického z Heslova v čele s Kateřinou Daczickou.

Na sobotu 25. srpna 2018 od 20:00 hodin připravil Klub Pivovárek v Ratajích nad Sázavou koncert Jaroslava Hutky k oslavě první stovky let Československé republiky a k odplivnutí před sovětskou Rudou armádou, která nás se svými nohsledy přepadla v noci z 20. na 21. srpen 1968. I dnes voláme: Идите домой!