Vesper prvním singlem ohlašují novou desku k 15. výročí vzniku kapely

Reportáž

Kutnohorská hard-popová kapela Vesper v roce 2022 završila 15 let na české hudební scéně. Teď přichází s albem, na němž oslaví historii formou nového zpracování svých starších hitů.

Šestá řadová deska Vesper byla v diskografii kapely přelomová, protože nastavila nový sound a produkční přístup k novým skladbám. V tomto směru nezůstává pozadu ani další, již sedmé album, jež se objeví v éteru zhruba v polovině roku 2023.

vesper 15Nové album avizuje Hamlet, první singl vypuštěný mezi posluchače. Že už tady Hamlet jednou byl? Ano, nepletete se. Jeho vznik se datuje do roku 2014 a v původní verzi vyšel na albu Papírovej osud. Nová verze nese výrazně modernější produkční prvky a „oprašuje“ hamletovskou sérii, velmi zajímavou a na poměry českého hudebního prostředí ojedinělou písňovou trilogii.

„Úvodní singl naznačuje, kam Vesper současnou deskou míří. Nová práce na starších skladbách ukazuje, že chceme vrátit do hry možná neoprávněně časem zaváté pecky. Hamlet je první vlaštovka oznamující příchod něčeho, co není standardní, ale kapele dává smysl,“ komentuje situaci kapelník Milan Jahodář. Těšme se na celé album, které bude nejen pro stávající fanoušky kapely jistě příjemným překvapením.

xxx mim hlavickaAutor: MiM, tz
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery