Daniela Kolářová a Dana Syslová jako Dámy z Aniane v Dobrušce

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová. Snímek: Romana Albrechta

Pozvánka

Dámy z Aniane nese název divadelní inscenace, ve které se ve středu 22. listopadu 2017 představí publiku v Dobrušce dvě opravdové dámy našeho současného divadla – herečky Daniela Kolářová a Dana Syslová.

Na jevišti Společenského centra – Kino 70 se objeví v rolích Marie a Ester - dvou sester se dvěma lidskými příběhy z opačných pólů lidské existence. Zatímco Marie si přinesla do rodného domu nekončící proud svých příběhů ze všech pařížsky´ch lokálů – těch skutečných i smyšlených, Ester si žila svůj poklidný život venkovské učitelky.

Malé Aniane je ale pro Marii trochu příliš těsné, a tak stačí pár poznámek na místním trhu a zdejší pan děkan ztrácí svůj klid. Skupinka nezadaných mužů zralého věku začne sázet na nového manžela pro Marii...

To všechno se děje za zdmi rodinného domu Marie a Ester. Ony ale mají jen samy sebe. Jen své vzpomínky, které se tak málo protínají. A čas se tolik vleče.

Dále hrají: Jaromír Meduna, Milan Stehlík (Jiří Čapka), Lucie Pernetová (Michaela Sejnová).

Autorka: Dana Ehlová

Další divadelní pozvánky najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery