Vybrané příspěvky

Grid List

Pro vybrané položky v Galerii myrro, Knihkupectví theressa, Antikvariátu U Skleněné kašny, ale i v dalších třiceti internetových obchůdcích webu i-passage.cz můžete mít poštovné a balné zdarma.

Malířka Bohunka Waageová ve svém ateliéru

Reportáž

Přední pražská malířka a grafička pro svůj poslední námět zamířila do řecké mytologie. V současné době Bohunka Waageová dokončuje práci na triptychu Tři Grácie. Plni zvědavosti jsme zaklepali na dveře jejího vinohradského ateliéru, abychom jako jedni z prvních s redakčním fotografem Jiřím Vlastníkem shlédli nová plátna jmenované malířky.

V poslední době je velmi oblíbená zážitková či poznávací turistika. V té hrají prim přední české a moravské sklárny, které umožňují jednotlivcům, rodinám i skupinám návštěvu hutě s komentovanou prohlídkou během provozu. Nabídka prozkoumání tajů tohoto uměleckého řemesla je neodolatelná. Pojďme tedy spolu nahlédnout pod ruce šikovným sklářům z nižborské společnosti Rủckl. Vždyť vidět na vlastní oči tavení, foukání skla a jeho zušlechťování je mimořádný zážitek.

Výstava výtvarnice, spisovatelky a hudebnice Petry Vychytilové Spřádání ve Vodárenské věži Letná se pomalu chýlí ke konci. Završena bude v neděli 29. ledna 2023 od 18:00 hodin dernisáží. A pořadatelé slibují i vystoupení zpěvačky Šárky Vaňkové a dobrý aperitiv.

V posledním měsíci roku 2022 zaujala návštěvníky pražské galerie a vinárny U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní výstava Andělíčci, andělé... a andělky, kterou připravila kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery. Výstava se těšila značnému zájmu, proto se pořadatelé rozhodli ji zhruba o měsíc prodloužit.

Malířka a grafička Bohunka Waageová si vytvořila a postupně kultivovala vlastní nezaměnitelný výtvarný styl. V současné době vystavuje soubor osmnácti obrazů v pražské pasáži Černá růže, kde má svoji reprezentační prodejnu společnost TrustWorthy Investment. Ta nabízí například investiční diamanty, špičkové šperky, mince a medaile, také investiční zlato, stříbro či platinu. V těchto prostorách se nyní představí i výtvarné šperky malířky a grafičky Bohunky Waageové při výstavě jejích olejomaleb z posledního období.

Od úterý 25. ledna 2022 bude v pražské Galerii ART Concept k vidění výstava malíře, kreslíře, grafika, ilustrátora a pedagoga Jaroslava Hořánka příznačně nazvaná Propojený svět.

V pátek 16. dubna 2021 zahájila karlovarská Interaktivní galerie Becherova vila výstavu Tomáše Bíma (* 12. listopadu 1946), příznačně nazvanou Ohlédnutí II. Požádali jsme ředitele Galerie umění Karlovy Vary Jana Samce, který je současně i kurátorem aktuální výstavy, aby se pro čtenáře webu Putování za uměním zamyslel nad tvorbou svébytného a svérázného grafika a malíře Tomáše Bíma...

Galerie Art Mozaika v nově zrekonstruovaných výstavních prostorách nedaleko Hlavní pošty v pražské Jindřišské ulici zdařile, v rámci legálních možností, vyrovnala s tvrdými opatřeními zákazů shromažďování a hromadné účasti na kulturních akcích, doprovázejícími dlouhodobě epidemii coronaviru. A zve uměnímilovnou veřejnost i sběratele současného výtvarného umění na jedinečnou prezentaci malíře Tomáše Kubíka.

Tato talentovaná malířka mazlivého jména není čtenářům webu Putování za uměním neznámá. Rozhovor s ní na tomto webu vzbudil naši zvědavost a tak jsme se s fotografem za malířkou a grafičkou Bohunkou Waageovou vypravili do jejího ateliéru na pražských Královských Vinohradech.

Jsme v kopcích nad Prahou, ve vilové čtvrti s výhledem na rušné Dejvice. Kouzelník čas sáhl po paletě a pestře zbarvil listy stromů i keřů do nádherných podzimních barev. Tak trochu nám připomínají paletu talentované kumštýřky Petry Skluzáčkové, která nás po úspěšné výstavě v Galerii Špejchar v jihočeské Želeči pozvala do svého ateliéru.

Výtvarnice a galeristka Veronika Holá

Návštěva ateliéru

Tato činorodá kumštýřka není našim čtenářům neznámá. Před časem jsme ji navštívili v pražské Tripartit Gallery, kde se spolu s nekorunovaným králem současných českých uměleckých sklářů Jiřím Pačinkem realizuje jako galeristka. Nyní bereme za kliku jejího ateliéru nedaleko Řep, abychom zjistili, co dnes se svým širokým tvůrčím záběrem tato vskutku renesanční malířka a výtvarnice dělá.

Vernisáží v úterý 6. prosince 2022 bude od 17:30 hodin zahájena v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) skupinová prodejní výstava Andělíčci, andělé... a andělky, kterou připravila kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery.

V pražské pasáži Černá růže má společnost TrustWorthy Investment svoji reprezentační prodejnu. Nabízí například investiční diamanty, špičkové šperky, mince a medaile, také investiční zlato, stříbro či platinu. V  těchto prostorách se nyní představí i výtvarné šperky malířky a grafičky Bohunky Waageové při výstavě jejích olejomaleb z posledního období.

Vernisáží v úterý 1. listopadu 2022 bude od 18:00 hodin zahájena v pražské Galerii 9 výstava fotografií Miroslava Perného pod názvam EX-POZICE.