Spisovatel Ondřej Neff. Zdroj snímku: luxor.cz

Jak vidí technologickou budoucnost významný novinář a spisovatel Ondřej Neff? A je on sám veskrze technologickým optimistou? Proměňuje se s technickou vyspělostí i lidský charakter? Výrazný autor science fiction Ondřej Neff se stal autorem již čtvrté povídky z edice Backend Stories a my jsme byli u toho! Knížka se pokřtila v Luxoru na pražském Václavském náměstí a jako ozvěny minulosti jsme pro vás připravili tento rozhovor s Ondřejem Neffem.

Ester Stará získala za svoje knihy ocenění White Raven od Internationale Jugendbibliothek v Mnichově. Snímek Milana Malíčka, Právo

Milda a Milda – Jakou barvu má radost?, to je název pohádkové knihy Ester Staré. Vypráví o „hlídcích”, kteří dohlížejí na mrňousky ve školkách. Autorčiny pohádky A pak se to stalo! a Šedík a Bubi získaly od Internationale Jugendbibliothek v Mnichově ocenění White Raven, příběhy Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem byly zase oceněny Zlatou stuhou.

Spisovatelka Taťana Březinová

„Jsme sice malý, ale skvělý národ...“ říká svým dílem, které v tento čas vydává pražské nakladatelství Petrklíč, novinářka a spisovatelka Taťana Březinová. Autorka širokého tvůrčího spektra od povídek a novel k románům s náměty mezilidských vztahů ze současnosti až po bohatou škálu literatury faktu dnes přichází s historickou sondou o Jednotě bratrské.

Spisovatel Emil Hakl. Zdroj snímku: ČTK

„Naše politická situace je tak trochu k zblití,“ pociťuje Emil Hakl (* 25. března 1958), český spisovatel a držitel tří literárních cen. Po úspěchu v soutěži Magnesia Litera zasedl jako porotce a nyní je rád, že končí. Proč? I to prozradil v rozhovoru pro deník FORUM 24.

Další články...