V roce 2020 bude dokončen ojedinělý slovensko-český knižní projekt, který má název Dějiny sebevědomí – Diplomaté bez pasu. Projekt realizují dvě firmy ArtForum21 Slovakia a ArtForum21 Bohemia. O jaký projekt jde a co sleduje, jsme se zeptali manažera projektu Františka Mareše, spisovatele, novináře, scénáristy a letitého rozhlasového redaktora a dramaturga.

Viktorie Hanišová pochází z Prahy, na Univerzitě Karlově vystudovala anglistiku a germanistiku. Od září 2019 působí na volné noze, živí se překládáním a psaním. Podle svých slov by ráda učila ve škole, děti „zpracovala“ a učila němčinu. Debutovala románem Anežka (2015), následovala Houbařka (2018). Její nejnovější kniha Rekonstrukce vyšla v roce 2019 a završuje volnou trilogii románů, jež propojuje téma mateřství a patologických či jinak nefunkčních vztahů.

Švédský spisovatel Anders de la Motte a česká obálka jeho detektivky Zimní oheň

Švédský spisovatel Anders de la Motte se proslavil akčními technothrillery Game a MemoRandom, teď ale svět moderních technologií vystřídal za malou vesničku, kde si všichni vidí až do talíře.

Psal se rok 2004, kdy tento výrazný literární talent vydal své první knihy Tři holčičky na římse a Křižovatky žen. O tři roky později vyšla kniha Marika píše Vincimu. Jmenované novely se sociální tématikou jsou psané velmi realisticky a čtenář si má možnost uvědomit, že spousta situací se může přihodit vlastně každému z nás. Knížky pak vycházely s určitou pravidelností dál. Jaká je autorčina tvůrčí cesta, kde a jak nachází podněty pro své psaní? Nejen na tyto otázky odpovídá Taťana Březinová, žurnalistka a autorka více jak deseti tilulů od literatury faktu až po povídkové soubory či romány.

Další články...