Spisovatelka, výtvarnice a hudebnice Petra Vychytilová

Výtvarnice, spisovatelka a hudebnice Petra Vychytilová je autorkou půvabné a hravé knihy Nastydlá strašidla, ve které se prolíná skutečnost s fantazií, jako když si vánek Ivánek pohrává s podzimním spadaným listím. Kniha je opravdu autorská, Petra Vychytilová ji nejenom napsala, ale i ozdobila vlastními osobitými ilustracemi a vyšperkovala rytmickými, veselými a akčními básničkami. S dětmi má Petra Vychytilová veliké zkušenosti. Vedle tří vlastních se každodenně setkává jako lektorka výtvarné výchovy a hry na flétnu s dalšími, které, jak sama říká, by si všechny klidně vzala domů...

Úspěšná kniha pro děti předškolního a mladšího školního věku Nastydlá strašidla, která vyšla před několika lety v edici Miraculum Octavum Mundi a dočkala se i audioverze, má volné pokračování. Jedna z postav Strašidel, dobrácký, vtipný, hravý a pohodový vodník Škvejchla, se stala hlavním hrdinou další dětské knihy výtvarnice, hudebnice a spisovatelky Petry Vychytilové Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku?

František Mikš. Zdroj snímku: Archív Františka Mikše

„Intelektuální zmatenost a ideologická poblouzněnost průkopníků umělecké moderny by se neměla zametat pod koberec,“ tvrdí František Mikš, autor úspěšné knihy Rudý kohout Picasso: od Malevičova černého čtverce k Picassově holubici míru, která vyšla dosud česky, polsky a maďarsky.

Další články...