Marfuša v inscenaci Mrazíka v podání souboru V.O.S.A.

Již poosmnácté proběhla v neděli 3. března 2019 na malé scéně Hálkova divadla v Nymburce přehlídka malých jevištních forem Forbína.

Inscenace Všichni jsme herci mladoboleslavského Divadýlka na dlani patřila do linie politicko-etického divadla. Snímek: Ivo Mičkal

V sobotu 11. srpna 2018 skončil 88. ročník vrcholné přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov. Přinesl více jak čtyřicet inscenací amatérských i profesionálních souborů všech žánrů.

Výstava potrvá neděle do 27. května 2018

Jedinečnou osobností brněnské herečky Vlasty Fialové (* 20. ledna 1928; † 13. ledna 1998) se zabývá výstava, kterou připravilo oddělení dějin Moravského zemského muzea v Brně. Vernisáž proběhla ve čtvrtek 18. ledna 2018 v Dietrichsteinském paláci. Výstava věnovaná umělkyni, od jejíhož narození uplynulo v lednu devadesát let, potrvá do neděle 27. května 2018.

Zakladatel Tylovy herecké školy, padagog a herec Václav Wendy Veselý odhalil logo Divadla za oponou

Zajímavou uměleckou podívanou se stal galavečer k pátému výročí existence Tylovy herecké školy. Mladí herci si dali dostaveníčko v sobotu 17. února 2017 v podvečer na Malé scéně kutnohorského Tylova divadla.

Dárečky od přátel a drobnosti - na vše dohlížejí rodiče na svatební fotografii

Aťka Janoušková – správně Vlasta Janoušková - zpěvačka, herečka, dabérka v březnu 2018 oslaví významné životní jubileum, narodila se v roce 1930 v rodině zlatníka a úřednice. Krásné dětství v milované rodině, začátek umělecké dráhy v Národním divadle ale i studium na gymnáziu přerušil krutý osud – rodiče byli transportováni do koncentračních táborů, malá Vlastička musela přestat chodit do gymnázia a zapovězena jí zůstala až do konce války prkna Národního divadla. Maminka válku přežila, tatínek bohužel ne.