Úspěšné tažení Tylovy herecké školy pokračuje, mladí herci reprezentovali Kutnou Horu na filmové přehlídce v Náchodě

Snímek Pavla Hrejsemnou

Reportáž

Snímky Dívka s knihou a Max - dva filmové počiny mladých herců a tvůrců z kutnohorské Tylovy herecké školy, získaly další ocenění.

V rámci přehlídky Náchodská Prima sezona se ve středu 16. května 2018 vypravili představitelé hlavních rolí obou příběhů na 12. ročník studentské filmové soutěže.

V sále náchodského kina Vesmír se kutnohorské filmy - po předvýběru - ocitly při projekcích soutěžních bloků v konkurenci čtyřiceti snímků od tvůrců z Valašského Meziříčí, Prahy, Ostravy, Hradce Králové, Police nad Metují, Třebíče, Ustí nad Labem a dalších měst.

"Konkurence byla obrovská. Filmy zajímavé. Bylo skutečně na co koukat. Stupňující kvalitu přihlášených snímků mladých filmařů ocenili i porotci. Při rozborovém semináři jsme byli pochváleni za obsahový motiv a pravdivost příběhu, citlivou kameru Jakuba Sloupa a skvělou neverbální formu sdělení s minimem dialogů, pod režijním dohledem Jaroslava Berana," zmínil vedoucí Tylovy herecké školy Václav Veselý, který se na přehlídku vypravil se svými svěřenci.

Porotci je ocenili především za pravdivost jednání postav, které ztvárnili. "Přesto, že jste především divadelními herci, citlivost a výrazy, které jste propůjčili postavám před kamerou, byly naprosto uvěřitelné," podotkl na adresu aktérů porotce Rudolf Adler, profesor pražské FAMU.

Spolu s ním hodnotili vybrané snímky také Ondřej Krejcar a Jarmila Šlaisová. Dívka s knihou s Johankou Přenosilovou a Janem Kukralem v hlavních rolích má již na svém kontě ocenění z krajské i celostátní soutěže Český videosalon a dosáhla i na metu nejvyšší - cenu z mezinárodního festivalu UNICA.

Max s Mikulášem Ečerem si uznání z Náchodské Prima sezony přidal k 2. místu na nedávném Českém videosalonu ve Zruči nad Sázavou.

Autor: Vítězslav Hospes
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další reportáže z divadelního prostředí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery