Benefiční koncert přilákal do chrámu sv. Barbory téměř 200 posluchačů, výtěžek 22 500 korun podpořil charitní projekt Noclehárna pro ženy

Reportáž

V pátek 8. března se uskutečnil v chrámu sv. Barbory koncert s cílem nejen potěšit kutnohorské posluchače, ale také přispět na dobrou věc. Jako první vystoupil Komorní pěvecký sbor Imbus pod vedením Víta Novotného. Zazněly například skladby Alebo ma zamykajte, Ubi Caritas, Za tou naší stodoličkou nebo Krátký popis léta kapely Hradišťan.

barbora charita 1barbora charita 2barbora charita 3Vassar College Choir se představil s programem, jehož motto znělo Od Mendelssohna až k americkým spirituálům a naplnil tak gotický chrám klasickou hudbou.

Posluchači si vyslechli díla Franze Schuberta, Ludwiga van Beethovena nebo Johannese Brahmse.

Na klavír doprovázela Susan Brown. U dirigentského pultíku se střídali Christine Howlett a Drew Minter.

barbora charita 4barbora charita 6barbora charita 5Na závěr se oba sbory rozloučily skladbou Anděle Boží Jiřího Pavlici a Hradišťanu.

Za výtěžek z dobrovolného vstupného na podporu žen v nouzi poděkoval ředitel Oblastní charity Kutná Hora Robert Otruba. Poděkoval také všem dárcům a sborům a společnosti Classical Movements, která tento koncert zorganizovala.

Autorka: Marcela Mommersová
Zdroj: kutnohorskelisty.cz

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

barbora charita 7