Herečka Jiřina Bohdalová. Zdroj snímku: ČTK

Televizní vysílání v poslední den roku má svá specifika. Jsme totiž zvyklí, převážně u veřejnoprávní televize, že dostaneme předem očekávanou porci pořadů. V době komerčních stanic to není problém, protože není nic jednoduššího než v případě nespokojenosti přepnout. Přesto by však ČT měla dělat vše proto, aby to diváka ani nenapadlo, což se ovšem na silvestra skutečně nestalo.

Zemřela ikona francouzského filmu Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu herci, který se proslavil i tím, že si naprostou většinu kaskadérských kousků ve svých snímcích odehrál sám, bylo 88 let. „Už nějakou dobu byl velmi unavený. Zemřel poklidně,“ řekl právní zástupce zesunulého herce Michel Godest.

Modelka z fotobanky vydávaná za nadšenou propagátorku komunistické strany | FOTO: Facebook KSČM a Pixabay

Půvabná slečna s červenou šálou, která na fotce pro volební kampaň hlásá, že být komunistou je in, schytává nepříjemné komentáře ze všech stran: „Blbka! Jak může? Nic nezažila!“ Je v tom ale úplně nevinně. Jde totiž o modelku z bezplatné mezinárodní fotobanky Pixabay, která zatím vůbec netuší, jakou nehoráznost jí čeští komunisté vložili od úst a koho na jejich propagačních materiálech představuje.

Znevažovat adoraci vraha je v Rusku nebezpečné. Pokutovaná novinářka Irina Slavina by mohla vyprávět. Zdroj snímku: FB Iriny Slaviny

Soud v Nižném Novgorodu uložil pokutu 70 tisíc rublů šéfredaktorce webu KozaPress Irině Slavině za pohrdání autoritou. Úřadům se totiž nelíbila poznámka, kterou dotyčná novinářka komentovala odhalení pamětní desky Stalinovi ve městě Šachunja, které navrhla přejmenovat na „Šachujna“.

Další články...