„Všestranná umělkyně Jitka Osička má široký hlasový rozsah, nadání komika a vtip ve své poezii…“ můžeme si přečíst v návštěvní knize umělecké agentury ArcusGallery, která v polovině listopadu 2019 připravila v Kutné Hoře pořad Na skleničku s… improvizátorkou, herečkou a básnířkou Jitkou Osička.

Jitka Smutná na návštěvě v Čapkově vile na pražských Vinohradech. Snímek Aleny Hrbkové

Sto třicet let uplynulo 9. ledna 2020 od narození jednoho z největších českých i evropských spisovatelů Karla Čapka (* 9. ledna 1890; + 25. prosince 1938). Jubileum inspirovalo několik divadel k novému uvedení jeho her. V divadle Mana v pražských Vršovicích měla ve středu 5. února 2020 premiéru Čapkova Matka. Titulní roli ztvární herečka Jitka Smutná.

Jitka Osička, žena mnoha tváří, herečka, zpěvačka, improvizátorka a básnířka v jedné osobě, neustále překvapuje novými autorskými projekty a jejich precizní organizací. O jednom z těchto neobyčejných projektů, který nese signifikatní název Pohybové obrazy, jsme si a autorkou a realizátorkou krátce popovídali...

Tatiana Dyková. Snímek Milana Malíčka

Herečka Tatiana Dyková vytvoří titulní roli v inscenaci Meda, která vznikla ke stým narozeninám mecenášky a sběratelky umění Medy Mládkové. Premiéra hry Daniely Šteruské se odehrála v pondělí 24. června 2019 na nádvoří pražského Musea Kampa.