I když má za sebou stovky divadelních, televizních či filmových rolí, lesbu hraje poprvé. Jolana v seriálu Ulice umožnila Miluši Šplechtové (* 13. listopadu 1957) zamyslet se nad tím, že problémy, které vztah přináší, jsou si podobné, ať už se nám líbí kluci, nebo holky. Maminka tří dětí a čtyřnásobná babička by chtěla mít prsten jako pohádková Arabela, otočit jím a vrátit normální život.

Její domovskou scénou je pražské Divadlo na Vinohradech, svůj hlas propůjčuje v dabingu filmovým hvězdám i kresleným postavičkám a také jim hraje v rozhlasových dramatizacích. Lidé si herečku Andreu Elsnerovou asi nejvíce spojují s rolí kuchařky Anděly Rybové v populárním seriálu Četnické humoresky. Právu v rozhovoru řekla, že ji na jejím povolání baví pestrost.

Věrnou a dobře vychovanou společnici má v jedenáctileté Taře, bostonské teriérce. Snímek Jana Handrejcha, Právo

Půvabná okatá černovláska přijímá role nejen v seriálech, ale i v nízkorozpočtových projektech. Tu a tam si Pavla Dostálová (* 1988) odskočí i k jiné tvůrčí práci. A nestydí se přiznat, že na tatínka, ministra kultury Pavla Dostála, který zemřel v roce 2005, vzpomíná pořád, ve všech zásadních situacích.

Petra Nesvačilová se už roky věnuje se vší vážností dvěma profesím – herectví a režii dokumentárních filmů. Snímek Milana Malíčka, Právo

Polovina září přinesla herečce Petře Nesvačilové shon: točí seriál Chataři, dokončuje svůj dokumentární film, začíná divadelní sezona a do toho si odskočila na natáčení s rumunským režisérem Radu Judem, který roku 2018 vyhrál karlovarský filmový festival. Jak se jí hraje s Radkem Holubem a proč už neodmítá televizní role?

Další články...