Vernisáží ve středu 29. listopadu 2023 bude od 19:00 hodin zahájena v kutnohorské kavárně Čert a Káča (Husova 102/5 - v podloubí) předvánočně povznášející výstava Den, kdy zpívali andělé uznávané malířky a grafičky Bohunky Waageové. Základem jsou emocemi nabité olejomalby, doplněné grafickými listy, akvarely, pastely a kresbami z první etapy tvorby výtvarnice. Návštěvníci tak mají možnost prohlédnout si skutečně unikátní výtvarná díla, v poslední době zasutá v malířčině archívu, a zároveň i sledovat vývoj uměleckého rukopisu Bohunky Waageové.

Vernisáží v úterý 7. listopadu 2023 bude v pražské komorní galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) zahájena od 17:30 hodin výstava akvarelů Hany Richterové, které vytvořila v posledních letech. Doplněna bude i signovanými a číslovanými faksimile některých originálních kreseb. Výstavu připravila kutnohorská umělecké agentura a galerie ArcusGallery.

Vernisáží v úterý 3. října 2023 bude od 17:30 hodin zahájena v pražské vinárně a komorní galerii U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní výstava linorytů Oblaka, mraky, jejímž autorem je český grafik Pavel Piekar. Příběhy oblaků, temných mračen, letních beránků či bouřkových mraků tak vystřídají magické, meditační a metafyzické akryly Nikoly Lazarové.

Vernisáží v úterý 17. října 2023 bude od 18:00 hodin zahájena v pražské A & A galerii s působivým poetickým názvem Noc, kdy zpívali andělé výstava olejomaleb grafičky a malířky Bohunky Waageové. Součástí vernisáže bude i křest autorčiny bibliofile Křížová cesta.

Vernisáží bude v úterý 12. září 2023 od 18:00 hodin zahájena v pražské galerii Nová síň výstava komorních plastik Michala Gabriela, výstižně nazvaná Velké téma, malé sochy II. Výstavu slovem uvede Lucie Pangrácová.

Další články...