František Leták před jedním za svých obrazů v galerii U Posledního soudu

V pražské Galerii a vinárně U Posledního soudu byla v úterý 6. září 2022 zahájena prodejní výstava olejů, akvarelů a faksimile akademického malíře Františka Letáka s příznačným názvem Portrétista Prahy... a také Hory Kutné.

Velice úspěšnou výstavu Lithography, která v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) představila grafické listy ze sbírkového fondu kutnohorské ArcusGallery, vystřídají oleje, akvarely a faksimile akademického malíře Františka Letáka. Nová prodejní výstava, která bude vernisáží zahájena od 17:30 hodin v úterý 6. září 2022 nese poetický název Portrétista Prahy ...a také Hory Kutné.

Vernisáží bude v úterý 28. června 2022 od 18:00 hodin zahájena v galerii Nová síň v Praze společná výstava dvou pražských malířek dvou generací, malířské mámy a malířské dcery, Aleny Petříčkové a Aleny Kupčíkové. Název výstavy Já + Já symbolizuje jejich vzájemný vztah. Alena Kupčíková se setkala s dílem Aleny Petříčkové v roce 1994 na její šumperské výstavě a toto setkání se ukázalo jako osudové, jejich cesty se od té doby již nerozešly...

Vernisáží bude ve čtvrtek 9. června 2022 od 17:30 hodin v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Praha - Královské Vinohrady) zahájena zajímavá prodejní výstava, jednoduše a výstižně nazvaná Lithography, s podtitulem Ze sbírkového fondu ArcusGallery. Tato kutnohorská galerie a umělecká agentura již téměř rok spolupracuje při tvorbě a náplni výstavního programu galerie U Posledního soudu.

Vernisáží bude v sobotu 17. září od 15:00 hodin zahájena v galerii Moritz na bílovickém zámku neobvyklá výstava obrazů, plastik a soch s příznačným názvem Setkání v čase. Sejdou se na ní čtyři umělci - expresívní malíř a kreslíř Jaroslav Jerry Svoboda, surrealistický malíř, kreslíř a lektor Michal Janovský, umělecký kovář, sochař a lektor Radomír Bárta a surrealistická malířka, sochařka a kurátorka Rosana de Montfort.

Vernisáží v úterý 14. června 2022 bude od 18:00 hodin v kutnohorské ArcusGallery (Husova 103, v podloubí) zahájena neobyčejná výstava barevných a černobílých fotografií Gabriely Jurosz-Landa nazvaná krátce a výstižně Svět Mayů. Vernisáží provede, autorku a její dílo představí Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se postará zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory.

Vernisáží bude v úterý 12. dubna 2022 zahájena v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu výstava černobílých fotografií básníka, hudebníka a fotografa Jana Olberta, nazvaná krátce a výstiženě Sen. Autora a jeho dílo představí malířka a grafička Bohunka Waageová. O hudební zážitek se postará sám Jan Olbert, který zahraje na kytaru několik svých skladeb. Na sklenku výtečného vína návštěvníky vernisáže pozve vinárník, průvodce a galerista Václav Srb, emeritní předseda Koruny české (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

Další články...