Vernisáží bude v úterý 12. dubna 2022 zahájena v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu výstava černobílých fotografií básníka, hudebníka a fotografa Jana Olberta, nazvaná krátce a výstiženě Sen. Autora a jeho dílo představí malířka a grafička Bohunka Waageová. O hudební zážitek se postará sám Jan Olbert, který zahraje na kytaru několik svých skladeb. Na sklenku výtečného vína návštěvníky vernisáže pozve vinárník, průvodce a galerista Václav Srb, emeritní předseda Koruny české (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

Vernisáží bude v pátek 1. dubna 2022 od 17:00 hodin zahájena v kutnohorském Tylově domě výstava Miroslava Perného, nazvaná jednoduše, ale výstižně - Fotografie. Úvodního slova se ujme a autora i jeho tvorbu představí Aleš Rezler. O hudební zážitek se při vernisáži postavá kytarista Jiří Červín.

Vernisáží v úterý 8. března 2022 bude od 17:30 hodin v pražské Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) zahájena výstava obrazů a kreseb výtvarnice Veroniky Holé nazvaná Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Základem expozice jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory. V rámci dlouhodobé spolupráce výstavu připravila kutnohorská ArcusGallery. Autorku a její dílo představí Jana Blahníková, o hudební zážitek se postará kapela Banda.

Kutnohorská ArcusGallery, která se po čtyřech letech vrací do úžasných podloubních prostor v historickém centru magického města, začala těsně spolupracovat s útulnou pražskou vinárnou a minigalerií U Posledního soudu. Tu najdeme nedaleko Náměstí Jiřího z Poděbrad, na Královských Vinohradech, v Jagellonské 8.

Skupina Banda s Veronikou Holou zahrála při vernisáži výstavy

Zhruba v polovině je výstava talentované, pracovité a nadějné výtvarnice Veroniky Holé s poněkud delším názvem Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Expozici připravila v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu, která spolupracuje s kutnohorskou ArcusGallery. Základem jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory.

Vernisáží ve středu 16. února 2022 bude od 18:00 hodin zahájena ve valašskomeziříčské Galerii Sýpka výstava dvanácti koláží Hynka Šnajdara s neobyčejným názvem Haeckelův syndrom. Autor ve svých kolážích propojuje formy přírody prostřednictvím Haeckelových biologických organismů s prvky z anatomických atlasů a knih. Výstřižky v průběhu roku 2021 pečlivě vybíral a aplikoval na černou čtvrtku.

Další články...