Švýcarský sochař, malíř a grafik Alberto Giacometti (* 10. října 1901; + 11. ledna 1966) byl jedním z nejvýznamnějších a nezvýraznějších sochařů 20. století. Jeho ikonická socha Homme qui chavire se jistě stane jedním z vrcholů večera ve středu 30. června 2021, na který aukční síň Christie´s připravila 20th and 21st Century Evening Sale. Odhad ceny bronzové sochy se pohybuje mezi dvanácti až osmnáctil milióny liber.

Ve středu 14. dubna 2021 bude od 15:00 hodin zahájena v pařížské pobočce Christe´s vzrušující dvoudílná aukce. V první části půjdou pod kladívko moderní práce na papíru, druhá nabídne inpresionistická díla a moderní malby a sochy. Celkem to bude 160 aukčních položek, klíčovým bude v první části akvarel francouzského kubistického malíře Roberta Delaunaye (* 12. dubna 1885; + 25. října 1941) Le Manège des Cochons.

Mexiko vyzvalo aukční síň Christie´s, aby zrušila pařížskou dražbu uměleckých děl a předmětů pocházejících z dob civilizací Aztéků a Mayů. Christie´s plánuje prodat třiatřicet děl v úterý 9. února 2021, napsaly světové agentury. Mexiko považuje artefakty z dob civilizací, jež žily na jeho území před příchodem evropských dobyvatelů, za neprodejné národní dědictví. Aukční dům výzvu nekomentoval.

Josef Sudek: Chléb a vejce, 1951

Začátkem dubna 2019 připravilo oddělení Fotografie světově proslulé aukční síně Christie's v New Yorku tři zajímavé aukce věnované fotografické tvorbě. Na prostřední z nich, nazvané Tvář století: Fotografie ze soukromých sbírek, se v úterý 2. dubna 2019 představilo i několik fotografií Josefa Sudka (* 17. března 1896; + 15. září 1976) a Františka Drtikola (* 3. března 1883; + 13. ledna 1961).

Další články...