Na snímku Michal Polcar z Plzně, velký obdivovatel díla Vladimíra Levory

Už jen do neděle 15. března 2020 bude v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech k vidění výstava Vladimír Levora (1920–1999) coby pocta člověku, který se zasloužil o její zrod. Výstava samotná z velké části vznikla z iniciativy Michala Polcara z Plzně, se kterým přinášíme rozhovor.

Počítačová podoba modelu

Před krátkým časem oslavil samostatný Rotary distrikt 2240, který sdružuje na 80 klubů z ČR a SR, 20. výročí novodobé existence. Díky svým zásadám, které kromě jiného zní Služba nad vlastní zájmy, věnoval Rotary klub Praha City při této příležitosti hlavnímu městu republiky a jeho nevidomým občanům, i slabozrakým návštěvníkům z domova a zahraničí, unikátní haptický model Pražského hradu. Ten, po svém umístění, prostřednictvím osahání a textem ve slepeckém písmu, seznámí nevidomé s pražskou dominantou.

Robert Rohál s plakátem výstavy DOMA autorů Josefa Vrážila a Vladimíra Skýpaly. Snímek Dušana Wünsche

V těchto dnech probíhá ve foyer Domu kultury v Kroměříži fotografická výstava, kterou její tvůrci Josef Vrážel a Vladimír Skýpala nazvali Doma. Na otázky, jaké tady letos proběhnou další výstavy a na co mohou návštěvníci ještě těšit, odpověděl pracovník domu kultury Robert Rohál.

Etnografka Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech Ivana Sieberová

Až do neděle 26. ledna 2020 lze ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech zhlédnout výstavu s názvem Slyšte, slyšte, pastuškové. Autorkou výstavy, která čítá třiatřicet položek, je etnografka muzea a členka Betlémářů Plzeňska Ivana Sieberová, kterou jsme požádali o rozhovor.

Další články...