Ve středu 5. června 2024 představí oddělení impresionismu a moderny francouzské aukční síně Artcurial, která má sídlo v pařížském historickém hotelu Marcel Dassault, soubor asiatik s názvem L'École d'Hanoï, œuvres choisies (Hanojská škola, vybraná díla) a zájemcům nabídne odhady ceny obrazů umělců této školy z jihovýchodní Asie.

Společnost Artcurial byla založena v roce 2002, v době, kdy se francouzský trh uměním otevíral konkurenci. Rychle se etablovala jako přední francouzský aukční dům a postupem času i na světové úrovni. Postupně se zařadila po bok proslulých anglických aukčních síní Sotheby´s a Christie´s. Pokračuje v dynamických inovacích a zavádí nové specializace, jako je design a street art, které se také setkaly s mezinárodním úspěchem.

Na úterý 11. května 2021 připravuje pařížská aukční síň Artcurial ve spolupráci s proslulou londýnskou Christie´s aukci předmětů z pozůstalosti legendárního návrháře a módní ikony Kenzó Takady. Pod kladívko půjde ucelená kolekce z Takadova pařížského bytu.

Zdroj snímku: artcurial.com

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 uspořádala pařížská aukční síň Artcurial dvě dražby věnované komiksům, obě vedl Arnaud Oliveux. Ve 14:15 hodin začala aukce nazvaná Svět Hergého, Tintinova tvůrce, při které šla pod kladívko více jak stovka uměleckých děl.

Další články...