Recitál Lucie Zhory Básníci Hory Kutné a kraje přilehlého v ArcusGallery

Pozvánka

Po více jak čtyřech letech se vrací kutnohorská ArcusGallery do magického prostoru v podloubí. Dříve však, než se akusticky vynikající prostor zaplní knihkupeckými regály a policemi, skleníky s uměleckými artefakty a dalšími nezbytnostmi, které antikvariát i galerie potřebuje ke svému provozu, připravila ArcusGallery společně se zpěvačkou, kytaristkou a tanečnicí Lucií Zhory její recitál s poetickým názvem Básníci Hory Kutné a kraje přilehlého.

lucie zhory 3lucie recital plakatLucie Zhory velice často zpívala, hrála a tančila na vernisážích výstav, které ArcusGallery pořádala nejenom v podloubních prostorách. A tak se obě strany velice rychle domluvily na připravovaném vystoupení, třebaže v poněkud improvizovaných podmínkách, protože galerie se veřejnosti otevře až koncem září 2021.

V nedávném rozhovoru pro web Putování za uměním Lucie Zhory kromě jiného řekla: "Na vernisážích je vždy pěkná atmosféra, lidé jsou tam přirozeně ztišení. Obrazy jsou tiché a když se na ně díváte, také se stáváte tiššími, začnete se jim v jistém smyslu podobat. V takovém prostředí se skvěle zpívá. Po nějakém čase objevíte, že každý obraz má svoji vlastní melodii a já chci tuto melodii nějak zachytit. A navíc, ArcusGallery nemůžu nic vytknout, mně se u nich vystupuje opravdu moc dobře. Setkávání lidí, pro které je krása životně důležitou hodnotou, je pro mě velmi obohacující..."

lucie zhory 1lucie recital 2Básnické umění Kutnohorska má v kulturní historii českého národa dlouhodobou tradici. Lucie Zhory pracuje na zhudebnění a oživení poetických skvostů místních básníkú 19. a 20. století, chystaný recitál bude tedy jakousi ochutnávkou většího projetku. Přesný program teprve krystalizuje a tak se necháme překvapit, po kterých básnících umělkyně sáhla a jaké překvapení návštěvníkům připravila.

Proto připomínáme, v kalendáři si zaškrtněte pondělí 2. srpna 2021, po šesté hodině večerní se v ArcusGallery (Husova 103, v podloubí) rozhrne imaginární opona a recitál Lucie Zhory Básníci Hory Kutné a kraje přilehlého se rozezní, rozepívá a roztančí...

Autor: MiM
Snímky: Josefa Slavíčka

Další pozvánky na zajímavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery