Komentář - Babiš se ztrapnil, když měl mluvit o svých oblíbených knihách. Odkryl smutnou pravdu

Komentář

Naposledy v dětství. Tehdy pravděpodobně četl Andrej Babiš nějakou knihu. Vyplynulo to z jeho odpovědí v podcastu Standa show. Tam měl prozradit, co naposledy četl. Vymlouval se na covid, kvůli kterému prý neměl čas na knihy. Potom se vymlouval na to, že už před covidem na četbu knih neměl čas. A na závěr si vzpomněl na asi jediná literární díla, která četl.

Babiš po chvíli tápání a kroucení vytasil Řecké báje a pověsti a jako autora dalších děl, která četl - Jules Verne. Znamená to, že posledních zhruba padesát let nečetl žádnou knihu. Mnohé to vysvětluje. Babiš se ve Standa show, podcastu natočeném ještě před volbami, celou dobu kroutil. Legrační byla jeho odpověď na otázku, co by ke čtení doporučil mladým lidem, aby poznali historii.

„Mladým lidem. Tak mladý lidé dneska mají všechno. Všechno na sítích. Takže samozřejmě mají obrovské možnosti. Mladí lidé mají dneska obrovské možnosti,“ řekl expremiér. Tak takovou knihu by mladým doporučil.

Téma knihy se váže na příběh minulých dnů, kdy se Babiš nechal fotit v triku s nápisem Mám rád knihy a lidi. Po prvním rozruchu, kdy se část lidí na sociálních sítích domnívala, že nápis končí slovem Lidl, tedy že Babiš má něco společného s Lidlem, je už nyní jasné, že obžalovaný poslanec sděluje své city ke knihám a lidem. Řetězec Lidl se totiž ohradil.

Že má Andrej Babiš problém s pravdomluvností, je zjevné nejpozději od okamžiku, kdy vyšlo najevo, že křivě přísahal na zdraví svých dětí. Teď to dokazuje s knihami. Má je sice rád, říká na triku, ale padesát let žádnou nečetl. Dost možná ani ty, pod kterými je podepsaný, ale ve skutečnosti je nepsal. Klíčovou otázkou tedy je, jak to má Babiš s tou láskou k lidem, kterou se též prezentoval. Zkušenosti z posledních let napovídají, že lásku k lidem cítí především před volbami.

Autor: Štěpán Malát
Zdroj: forum24.cz
Andrej Babiš (ANO). Zdroj snímku: Evropská unie

Další komentáře si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery