ArcusGallery prodlužuje kutnohorskou výstavu

Vlastimil Bareš: Chrám sv. Barbory a Jezuitská kolej, olej na plátnu, 2023

Výstavy

Hora Kutná v umění výtvarném je název výstavy, kterou připravila umělecká agentura a galerie ArcusGallery pro kutnohorskou kavárnu Čert a Káča (Husova 102/5, v podloubé).

hkvuv 1 vyr 8556 barboraJejí vernisáž se odehrála ve středu 31. ledna 2024 za nemalého zájmu návštěvníků, kteří si nejenom prohlédli výstavená díla téměř dvaceti autorů, ale také se potěšili vystoupením básníka, kytaristy a zpěváka Pavla Štědrého. Výstava měla skončil už za pár dní, ale pro značný zájem se ArcusGallery rozhodla ji prodloužit.

Vlastně, nejenom prodloužit, ale také doplnit a upravit, protože se několik výtvarných děl již prodalo, například velkorozměrový olej na plátnu Chrám sv. Barbory a Jezuitská kolej Vlastimila Bareše, který jej vytvořil právě pro tuto výstavu.

hkvuv 5hkvuv 2hkuv 1Zájemci si také odnesl romantickou černobílou fotografii Ilji Bojanovského Chrám sv. Barbory. Kupce našlo i několik drobnějších grafických děl a obrazů, stejně jako keramické reliéfy Jiřiny Stupkové a další výtvarná díla. Kurátor výstavy Miroslav Moravec je nahradil novými a částečně upravil i koncepci výstavy.

ArcusGallery také připravuje na středu 28. února 2024 vernisáž této doplněné a upravené výstavy. O podrobnostech budeme čtenáře webu Putování za uměním informovat v nejbližších dnech.

Prodlouženou výstavu Hora Kutná v umění výtvarném tak můžete v kutnohorské kavárně Čert a Káča (Husova 102/5) navštívit do neděle 17. března 2024.

Autor: Ivan T. Trnavský
Snímky: Monika Pravdová a i-passage.cz
Autor je spolupracovníkem webu Putování za uměním

O dalších výstavách u nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery