Na vernisáži obrazů Anny Szatmariové zněly verše i elektrická kytara

Verše Anny Szatmariové v podání Jiřího Bartoně měly úspěch

Vernisáž

Příjemnou vernisáží byla ve čtvrtek 8. února 2018 zahájena v Galerii Pod sluncem v Šumperku výstava malířky Anny Szatmariové. Přibližně pětatřicet obrazů tvoří kolekci, kterou autorka nazvala Kocouří snění.

0 szatmariova kocky 10 szatmariova kocky 2Výstava je instalována v prostoru Galerii Pod sluncem v Centru sociálních služeb Pomněnka v Šumperku. Vernisáž zahájila Jitka Čulíková, zatímco verše autorky, jež jsou ve vytištěné podobě součástí výstavy, recitoval dnes už v Praze domestikovaný herec Jiří Bartoň. Jde o malířčina kamaráda, který byl před časem v Divadle Šumperk v pevném angažmá.

O příjemné naladění slavnostního zahájení výstavy, která je de facto retrospektivou tvorby rodačky ze Šumperka (dnes žije v nedalekém Zábřehu na Moravě), se dále postaral Tadeáš Szatmario svou hru na elektrickou kytaru.

0 szatmariova kocky 30 szatmariova kocky 4„Dojmy z vernisáže mám velmi dobré, protože atmosféra byla velmi pohodová. Měla jsem zkrátka pocit, že se obrazy líbí a že i moje "poezie" se líbila, což je ohromná zásluha Jirkova! Umí do toho dát to, co je potřeba, ale také se mi líbil velmi příjemný úvod, o který se postarala Jitka Čulíková. A ve srovnání s minulou vernisáží jsem si potvrdila, že i vhodná hudební kulisa, o což se zase postaral jeden z mých snů, může být velmi příjemná,“ míní Anna Szatmariová.

Návštěvníci vernisáže mohli a můžou obdivovat nejen časté kočičí a kocouří objekty a motivy, ale také zajímavá zákoutí, zátiší či něžné scenérie, které hodně vypovídají o poetické duši malířky a básnířky.

Výstava Kocouří snění bude v Galerii Pod sluncem k vidění až do konce dubna 2018, v květnu bude Anna Szatmariová vystavovat v Domě kultury v Kroměříži.

Text a snímky: Robert Rohál

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery