Fotograf Jan Olbert prodlužuje výstavu Sen

Reportáž

Pražská galerie a vinotéka U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady), která společně s kutnohorskou ArcusGallery připravila expozici neotřelých černobílých fotografických obrazů Jana Olberta, se po dohodě s autorem rozhodla výstavu Sen prodloužit až do neděle 5. června 2022.

Fotografie, ze kterých autor komorní a elegantní výstavu postavil, vznikly klasickou, analogovou metodou na negativ, který je i tradičně vyvolán, ale během tohoto procesu je ještě neobvykle proexponován a před konečným ustálením navíc chemicky ošetřen. To je autorovo know how.

olbert recenze perexolbert sen 1Jan Olbert (* 1950) po studiu na SPŠS absolvoval Institut výtvarné fotografie v Olomouci. Vzdělání si dále rozšiřoval a i v něm kombinoval fotografování a hudbu. Dnes nejenom hraje na kytaru, ale také hudbu skládá. Připomeňme alespoň varhanní skladbu Introdukce ke znovuotevření kostela Navštívení sv. Jana Křtitele ve Svatém Janu pod Skalou.

Stál u zrodu fotoskupiny OSA (Olbert, Suková, Altman), účastnil se a účastní autorských i skupinových výstav nejenom doma, ale i v zahraničí, publikuje ve fotografických časopisech.

Autorovo tajuplné vidění světa na černobílých fotografických kompozicích tak můžete v pražské galerii a vinotéce U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) zhlédnout až do neděle 5. června 2022.

xxx mim hlavickaAutor: MiM
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

Další reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery