Hledáme, koupíme knihu Loutkové divadlo

Reportáž

Učební text pro pedagogické školy Loutkové divadlo vydalo roku 1965 Státní pedagogické nakladatelství. Kniha je určena především učitelkám mateřských škol, učitelům základních a středních škol a studentům pedagogických fakult. Precizně zpracovaná publikace je v některých pasážích poplatná době.

loutkove divadlo 2loutkove divadlo titulJednotlivé kapitoly: Pedagogický význam loutkového divadla; Loutky; Jevištní konstrukce, dekorace a rekvizity; Technické ovládání loutek a rekvizit; Jevištní řeč a její technika; Loutky a hudba; Dramaturgie loutkového divadla; Režie a inspirace; Nácvik loutkových her a hříček.

Součástí publikace jsou černobílé kresby Richarda Landnera a na konkrétních scénářích loutkových her autoři (Otto Rödl, Míla Mellanová, Marta Smutná a Marie Šašková) prezentují a vysvětlují obsah kapitol. Kniha o formátu 148 x 199 mm a rozsahu 152 strany v pevné šité vazbě je uvedena předmluvou, na závěr je seznam použité a doporučení literatury

loutkove divadlo 3loutkove divadlo 4Preferujeme sice co nejlepší stav, ale po dohodě koupíme i knihy ve stavu horším či špatném nebo i zlomky.

Zajímají nás i další knihy a publikace o loutkovém divadle, dále plakáty, programy, vstupenky, pozvánky, pohlednice, fotografie, kresby, písemnosti či dokumenty...

Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Knihy a dokumenty vykupujeme po dohodě, pro větší počet přijedeme.

Autor: MiM
Snímky: i-passage.cz

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny