Hledáme, koupíme knihu Františka Hrubína To je jízda, to je let!

Reportáž

Rytmické, lehce zapamatovatelné verše Františka Hrubína, doprovázené úžasnými kongeniálními barevnými ilustracemi Kamila Lhotáka, vyprávějí malým čtenářům o vývoji dopravních prostředků: o vláčku, který rozvážel na Smíchovském nádraží uhlí a rozděloval je vláčkům Bramboráčkům i pyšným rychlíkům, o autu, lodi, letadlu, o bicyklu pradědovi, bez něhož by však nebyla ani dnešní kola závodní.

hrubin jizda 1hrubin jizda titulFrantišek Hrubín (* 17. září 1910; + 1. března 1971) byl tvůrcem české milostné a přírodní lyriky, autorem veršů a pohádek pro děti, prozaikem, dramatikem i překladatelem. František Hrubín se narodil v rodině stavitele. Za 1. světové války žil s celou rodinou u dědečka v Pesanech v Posázaví, kde vychodil i obecnou školu. Vracel se sem pak celý život, posázavská krajina silně ovlivnila jeho dílo. V Praze poté vychodil gymnázium, ale následná právnická a filozofická studia na Karlově universitě František Hrubín nedokončil a od roku 1934 našel si zaměstnání knihovníka. Od roku 1946 se plně věnoval spisovatelské práci.

hrubin jizda 2hrubin jizda 3Kniha To je jízda, to je let! o formátu 160 x 237 mm a 32 stranách v pevné poloplátěné vazbě s přebalem vyšla ve dvou vydáních, a to v roce 1950 a 1955.

Vaši nabídku s popisem, fotografií a cenou přivítáme telefonicky (722 711 226) nebo mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Koupíme knihu To je jízda, to je let! i v horším či špatném stavu, nebo třeba i pouhé zlomky - cena dohodou. Máme zájem i o větší počet výtisků, případně o zajímavé dětské a pohádkové knihy Františka Hrubína vydané do roku 1950. Knihy vykupujeme po dohodě, pro větší počet přijedeme.

Autor: MiM
Snímky: i-passage.cz

Další reportáže ze světa knih najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku Antikvariátu U Skleněné kašny