Kytarista legendárních Rolling Stones Ronnie Wood vydává knihu

Ronnie Wood před jedním za svých obrazů. Zdroj snímku: Kniha Ronnieho Wooda Artist

Knižní novinky

Jeden z předních světových kytaristů, člen legendární britské skupiny Rolling Stones, Ronnie Wood vydává u londýnského nakladatelství Thames & Hudson knihu jednoduše nazvanou Artist, tedy Umělec. Ronnie Wood (* 1. června 1947) je nejenom virtuózem šestistrunného nástroje, ale vždy se intenzivně zajímal o výtvarná uměním a aktivně tvořil. Možná mnozí jeho fanoušci ani netuší, že je absolventem londýnské Ealing College of Art.

Publikace, která má vyjít v pondělí 21. srpna 2017, poprvé komplexně zpracovává autorovu bohatou malířskou a sochařskou tvorbu, která vyzařuje stejnou nezničitelnou energii jako tvorba samotných Rolling Stones.

wood titulwood limitInspirací je pro Wooda samozřejmě to, co zná nejlépe, tedy hudební prostředí. Na titulní stránce knihy je skupinový portrét Rolling Stones a také uvnitř najdeme mnohá zajímavá díla, k nejpůsobivějším patří expresívní portrét zpěváka kapely Micka Jaggera. V úvodu se autor věnuje rock'n'rollu obecně a historiografii živých jevištních vystoupení Rolling Stones.

Další kapitoly se již zabývají Woodovou výtvarnou tvorbou - portréty, krajinomalbou, dynamickými až živočišnými obrazy i sochmi. Ronnie Wood svá výtvarná díla komentuje, u každého hovoří o inspiračních zdrojích i o tom, jak sám obraz či sochu vnímá.

Úvod k publikaci napsal Damien Hirst (* 7. června 1965), jeden z nejkotroverznějších a zároveň nejúspěšnějších výtvarných umělců současnosti, který je až fanatickým sběratelem Woodových uměleckých artefaktů. Závěrečného slova se ujal autorův souputník ve skupině Rolling Stones, legendární kytarista Keith Richards (* 18. prosince 1943).

wood 2Nakladatelství Thames & Hudson uvádí, že publikace Ronnie Wood: Artist bude stát kolem dvaceti pěti liber a připravuje se i sběratelská pětiset kusová série v kartónové etuji s autorovým vlastnoručním podpisem.

Ronnie Wood, který podstoupil v květnu 2017 operaci kvůli rakovině plic, vystavoval u nás v létě 2003 v pražské Galerii Miro grafiky, olejomalby, sítotisky a kresby.

Autor: MiM
Zdroj: Thames & Hudson

O dalších knižních novinkách si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery