Sopranistka Jana Veberová nadchla publikum interpretací šansonů Edith Piaf i dalších osobností

Jana Veberová (vpravo) a klavíristka Táňa Vaněčková

Reportáž

V sobotu 21. července 2018 hostil kutnohorský kostel sv. Jana Nepomuckého dlouho očekávaný koncert šansonů sopranistky Jany Veberové s názvem Dvě z Paříže.

Jak napovídal plakát ke koncertu (kde figurovaly fotografie Jany Veberové a francouzské šansoniérky Edith Piaf), programu kralovaly světoznámé šansony této ikony. A zájem diváků byl až překvapivě obrovský.

Samotný koncert začal s patnáctiminutovým zpožděním, neboť stále přicházející posluchači museli čekat na přidávané židle, kapacita kostela byla zcela vyčerpána.

Koncert se konal pod záštitou nadace Kateřiny Daczické. Sopranistku Janu Veberovou na klavír doprovázela její „dvorní klavíristka“ Táňa Vaněčková. Šansony pařížského "Vrabčáka" Jana Veberová doplnila o výběr z tvorby Charlese Aznavoura, Gilberta Bécauda či Jacquesa Brela.

Jak interpretka uvedla, u šansonů je ještě více jak v jiných případech důležitý prožitek a obsah. Proto písně zpívané v originále vždy posluchačům volně přeložila.

Prostředí kostela bylo sice zvláštní volbou pro kabaretní múzu, ale noblesa projevu Jany Veberové tento rozpor setřela, shodlo se nadšené publikum, laici i odborníci.

Autor: Vítězslav Hospes
Zdroj: Obzory Kutnohorska

Další reportáže ze zajímavých hudebních vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery