Pilotka je ukázková mrcha, okomentovala svůj nový singl kapela Vesper

Z natáčení klipu Pilotka od kutnohorské kapely Vesper. Snímek Milana Jahodáře

Reportáž

V červnu 2018 vydaný singl a klip Pilotka kutnohorských Vesper je dalším dílkem do skládačky s názvem Pan Optikum. Proč právě Pilotka?

"Písnička vypráví o archetypu lidí, kteří strkají nos do věcí, do nichž jim nic není. Snaží se pomocí intrik řídit cizí životy. Přitom často sami tápou v mlze nevědomosti a důležité okolnosti jejich vlastních životů jim zůstávají skryty,“ vysvětlil kapelník Milan Jahodář.

pilotka 1S odkazem na příznačný název songu bylo zvoleno i datum vydání. 22. června 1984 uskutečnila svůj první let letecká společnost Virgin Atlantic Airways.

V klipu kapela poprvé vystupuje v kostýmech ve steampunkovém stylu, jež se staly v letošním roce neodmyslitelnou součástí všech jejích vystoupení. Jejich pomocí se v rámci koncertů daří navodit pitoreskní a přitom tajemnou atmosféru.

V záhadné a snové poloze by se mělo nést i téma titulní písně alba, o níž jsme se stihli dovědět, že bude mít pro kapelu rekorních jedenáct minut.

„Album Pan Optikum chystáme na září 2018. Ale nezahálíme a už teď máme připravený další materiál. V první řadě se bude jednat o pro Vesper netypický vánoční song, na němž spolupracujeme s producentem Ondrou Škochem (ex – Chinaski),“ dodal Pavel Ladra, klávesista a zpěvák.

Autor: tz
Zdroj: Kutnohorský deník

Další reportáže ze zajímavých hudebních vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery