Kapelu Vesper po patnácti letech pověsili

Uncategorised

První česká hard-popová skupina Vesper novým albem VI pokračuje v sérii novinek, které mění dosavadní fungování kapely. Zároveň slaví 15. výročí svého vzniku!

Šestá řadová deska kutnohorských Vesper již koncem roku 2021 avizovala změny v hudebním přístupu, stylu i celkovém pojetí skladeb, jež kapela až do té doby praktikovala.

vesper 15 1Ruku v ruce se změnou hudebních postupů došlo i ke změně v sestavě kapely, kdy se za bicími objevila Monika Kabíčková, první žena v sestavě Vesperu od jeho založení. Příprava koncertního materiálu s novou bubenicí intenzívně probíhá a ostatní členové vítají její poctivý muzikantský přístup. Jak si kapela povede na koncertních pódiích, budou moci posluchači posoudit již při červnových koncertech, jimiž Vesper začíná téměř po dvou letech nucené covidové pauzy opět živě předvádět svá hudební dílka.

vesper 15 2Aby toho nebylo málo, kapela se zároveň rozhodla změnit i svůj vizuální styl a opustila doposud úspěšně používané steampunkové outfity. „Dosavadní kostýmy se steampunkovými prvky byly těsně spjaté s prezentací alba Pan Optikum. S novou hudbou tedy příliš nekorespondují. Proto jsme se rozhodli zmodernizovat vizuální styl. Je o něco civilnější, ale více se váže k nové tvorbě Vesperu a vyjadřuje přesněji naše hudební žánrové ukotvení – hard-pop,“ upřesňuje kapelník Milan Jahodář.

Kapela si zároveň nechala vytvořit i aktuální promo packet zbrusu nových fotografií, které skvěle zpracoval kutnohorský fotograf Ondřej Soukup. „Byla to fajn práce, Ondra je profesionál každým coulem a na výsledku je to vidět. To, že nás nakonec na jedné fotce i pověsil, byl skvělý nápad. Jsme jako loutky vedené hudbou, mistryní mezi loutkoherci,“ doplňuje klávesista Pavel Ladra.

Autor: tz
Snímky Ondřeje Soukupa

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery