Andělé Bohunky Waageové zpívali v Galerii Nová síň

Malířka Bohunka Waageová při vernisáži výstavy Andělé Země

Vernisáž

V úterý 8. října 2019 se v 18:00 hodin rozezněly prostory Galerie Nová síň andělskými chóry. Dlouho očekávaná vernisáž charismatické malířky Bohunky Waageové Andělé Země spatřila světlo světa za účasti nejbližších přátel i široké veřejnosti.

andele waageova 4andele waageova 1Výstavu úvodním slovem zahájila manažerka galerie Markéta Poláková. Poté se slova ujal a o tvorbě umělkyně pojednal Jaroslav Vanča, který detailním rozborem přiblížil návštěvníkům galerie její práci z hlediska kompozice, techniky a stylu, který je autorce vlastní.

Pohybovými obrazy pak přestavila herečka, improvizátorka a básnířka Jitka Osička, jeden z ústředních obrazů vernisáže. Do plného sálu se tak přenesly andělské tóny, které z obrazů vycházejí.

andele waageova 5andele waageova 7Mezi hosty nechyběli například malíři Jiří Šorm či Bohumír Hochman, sochařka Marie Šeborová, baletní mistr Vlastimil Harapes a další osobnosti uměleckého světa.

Doslova pulsující energie, živost a rozkvět, tak by se dala charakterizovat výstava obrazů Bohunky Waageové Andělé Země, kterou můžete v pražské Galerii Nová síň navštívit do neděle 20. října 2019.

Autor: MiM
Snímky Josefa Loudy

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

andele waageova 6andele waageova 10andele waageova 2andele waageova 3andele waageova 9andele waageova 8