Kutnohorský plenér podruhé

Výstavy

Na konec letošních prázdnin, přesně od soboty 26. srpna do čtvrtka 31. srpna 2017, připravil kutnohorský výtvarník, pedagog a filmař Vladimír Císař druhé pokračování Kutnohorského plenéru. Jde o setkání amatérských výtvarníků z Polska, Německa a Česka.

Vladimíra Císaře jsme požádali, aby pro web Putování za uměním přiblížil především akce, které 2. Kutnohorský plenér obsahoval...

cisar plener 01cisar plener 02"Na druhý Kutnohorský plenér navazovaly dvě výstavy, jejichž vernisáže se odehrály ve středu 30. srpna 2017. Jako první, od 15:00 hodin byla zahájena výstava nazvaná Polské partnerské město Kutné Hory Tarnowskie Góry. Nainstaloval jsem ji hlavně z kreseb a maleb, které vznikly během obdobných plenérů v Polsku a které zobrazují Tarnowskie Góry a okolí. Komorní výstava je doplněna dokumenty o města Tarnowskie Góry. Prohlédnout si ji návštěvníci mohou na chodbě v přízemí Městského úřadu Kutná Hora - ve Vlašském dvoře - za podatelnou.

cisar plener 03cisar plener 04Druhá vernisáž se již plně věnovala aktuálnímu Kutnohorského plenéru. Začala v 16:30 hodin a představuje především kresby a akvarely, které výtvarníci vytvořili během krátkého společného tvoření. Nainstalovaná je v nádherném prostředí kutnohorského barokního kostela Sv. Jana Nepomuckého.

Obě vernisáže byly obohoceny o krátký kulturní program. Postarala se o něj Slávka Tyrkasová se skupinkou dětí, které učí zpívat a malovat."

Na závěr už jen dodejme, že obě, sice komorní, ale velice zajímavé a podnětné výstavy můžete v Kutné Hoře navštívit do konce září 2017.

Autor: MiM
Snímky Vladimíra Císaře

O dalších výstavách i nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

cisar plener 05 cisar plener 06cisar plener 07cisar plener 08cisar plener 09

 

 

cisar plener 09a

cisar plener 11cisar plener 12cisar plener 13cisar plener 10cisar plener 14cisar plener 15cisar plener 16cisar plener 17