Oleje, lepty, akvarely, pastely a kresby Bohunky Waageové v Kutné Hoře

Vernisáž

Vernisáží ve středu 29. listopadu 2023 bude od 19:00 hodin zahájena v kutnohorské kavárně Čert a Káča (Husova 102/5 - v podloubí) předvánočně povznášející výstava Den, kdy zpívali andělé uznávané malířky a grafičky Bohunky Waageové. Základem jsou emocemi nabité olejomalby, doplněné grafickými listy, akvarely, pastely a kresbami z první etapy tvorby výtvarnice. Návštěvníci tak mají možnost prohlédnout si skutečně unikátní výtvarná díla, v poslední době zasutá v malířčině archívu, a zároveň i sledovat vývoj uměleckého rukopisu Bohunky Waageové.

bohunnka cert barborabohunnka cert kresbabohunnka cert pastelKutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery touto prodejní výstavou zahajuje činnost v nových výstavních prostorách v kavárně Čert a Káča, kde plánuje pořádat pravidelné měsíční expozice obrazů, grafických listů, kreseb, fotografií, ale také trojrozměrných uměleckých artefaktů, ať už autorské či skupinové.

První vernisáží v nových prostorách provede, autorku i její tvorbu představí a zvukem keramického zvonce ArcusGallery výstavu zahájí Lenka Frankovicová. O hudební zážitek se postará kutnohorská kytaristka a zpěvačka Lucie Zhory, která pro tuto příležitost připravila minirecitál.

bohunnka cert litobohunnka cert aktbohunnka cert biblioBěhem vernisáže Bohunka Waageová pokřtí bibliofilii Křížová cesta, soubor dvanácti signovaných a číslovaných barevných litografií, který vyšel v edici Miraculum Octavum Mundi. A jak je u ArcusGallery dobrým zvykem, nebude se bibliofilie polévat vínem, ale zasype ji sprška růžových plátků. Kmotrů a kmotřiček bude několik, jmenujme alespoň kutnohorskou keramičku Jiřinu Stupkovou, publicistku Marii Rubešovou, akademického malíře Františka Letáka či kutnohorského výtvarníka Zdeňka Brandta.

bohunnka cert akvarelbohunnka cert plakatVýstavu Bohunka Waageová: Den, kdy zpívali andělé můžete v kutnohorské kavárna Čert a Káče (Husova 102/5 - v podloubí) navštívit do neděle 14. ledna 2024.

Autor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery