Při vernisáži musela Veronika Holá se skupinou Banda přidávat...

Skupina Banda s Veronikou Holou zahrála při vernisáži výstavy

Vernisáž

Zhruba v polovině je výstava talentované, pracovité a nadějné výtvarnice Veroniky Holé s poněkud delším názvem Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Expozici připravila v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu, která spolupracuje s kutnohorskou ArcusGallery. Základem jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory.

hola vernisaz balko1hola vernisaz kh2hola vernisaz blahnikovaVernisáž výstavy se odehrála v úterý 8. března 2022 a jak autorka vtipně glosovala nevelké prostory, "...probíhala v přátelském duchu a vůbec nevadilo, že jsme se trochu pomačkali...".

O hudební zážitek se při vernisářži postarala skupina Banda ve složení František Breza (kytara a zpěv), Tomáš Gajdoš (basová kytara), Čestmír Pail (kytara a zpěv) a Petr Bílek (kytara a zpěv). Pánskou sestavu doplňuje práve výtvarnice Veronika Holá se svými příčnými i zobcovými flétnami. Plánované krátké vystoupení se nakonec rozrostlo do minikoncertu, který si spokojení návštěvníci vernisáže vynutili.

hola vernisaz balkon2hola vernisaz balkon3V poslední době se aktivity Veroniky Holé točí především kolem malé dcerky Marušky. A jak sama říká, pokud byla síla a čas, tak rozpracovala kutnohorský cyklus, který je souřástí výstavy. Za poslední půl rok ještě fotila dvě představení pro Pražskou konzervatoř a k jednomu připravila plakát a program. Opomenout nemůžeme ani plakáty k desetiletému výročí od rekonstrukce Divadla Na Rejdišti. Ve volné tvorbě se aktuálně věnuje spíše fotografii, ale už se těší, až bude prostor k malbě, své nápady zatím střádá do malých skic a krátkých popisů.

hola vernisaz banda1hola vernisaz banda2Veronika Holá dlouhodobě spolupracuje s internetovou Galerií myrro a podílí se i na uměleckých velkorozměrových sběratelských kalendářích edice Tempus in Immortalibus Lapidibus. Pro kalendář Hora Kutná v umění výtvarném 2021 připravila titulní list, do stejnojmenného kalendáře pro rok 2022 zase vytvořila kresbu pro měsíc květen.

hola vernisaz plakatVýstavu Veronika Holá: Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky můžete v pražské Galerii a vinárně U Posledního soudu navštívit do neděle 10. dubna 2022.

xxx mim hlavickaAutor: MiM
Zdroj snímků: Archív Veroniky Holé
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

hola vernisaz kh3hola vernisaz kh4