Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky Veroniky Holé

Vernisáž

Vernisáží v úterý 8. března 2022 bude od 17:30 hodin v pražské Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) zahájena výstava obrazů a kreseb výtvarnice Veroniky Holé nazvaná Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Základem expozice jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory. V rámci dlouhodobé spolupráce výstavu připravila kutnohorská ArcusGallery. Autorku a její dílo představí Jana Blahníková, o hudební zážitek se postará kapela Banda.

hola vernisaz 22 plakatfbtTalentovaná a pracovitá umělkyně Veronika Holá má v malbě několik zásadních okruhů. Děti a sociální tématiku, industriální záležitosti a věnuje se dokonce i interiérovým malbám na zakázku podle svých námětů a vzorů. Následují prkna, která znamenají svět, zaměřená na menší děti, kde nejenom, že maluje kulisy, ale též píše divadelní hry (!). Pracuje také jako designová návrhářka se sklem a pošilhává i po sochařině, kde tvoří v umělém kameni. Dokonce píše povídky. Skoro až dosti na mladou ženu, která je navíc báječnou tanečnicí ohnivého flamenca.

hola vernisaz 22 balkonhola vernisaz 22 balkon1V poslední době se její aktivity točí především kolem malé dcerky Marušky. A jak sama říká, pokud byla síla a čas, tak rozpracovala kutnohorský cyklus, který je souřástí výstavy. Za poslední půl rok ještě fotila dvě představení pro Pražskou konzervatoř a k jednomu připravila plakát a program. Opomenout nemůžeme ani plakáty k desetiletému výročí od rekonstrukce Divadla Na Rejdišti. Ve volné tvorbě se aktuálně věnuje spíše fotografii, ale už se těší, až bude prostor k malbě, své nápady zatím střádá do malých skic a krátkých popisů.

hola vernisaz 22 kh3hola vernisaz 22 kh1Veronika Holá dlouhodobě spolupracuje s internetovou Galerií myrro a podílí se i na uměleckých velkorozměrových sběratelských kalendářích edice Tempus in Immortalibus Lapidibus. Pro kalendář Hora Kutná v umění výtvarném 2021 připravila titulní list, do stejnojmenného kalendáře pro rok 2022 zase vytvořila kresbu pro měsíc květen.

Výstavu Veronika Holá: Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky můžete v pražské Galerii a vinárně U Posledníhi soudu navštívit do neděle 10. dubna 2022.

hola vernisaz 22 kalendarxxx mim hlavickaAutor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz a archív Veroniky Holé
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery