Michal Tomek vystavuje olejomalby v Galerii Nová síň

Vernisáž

Vernisáží v úterý 7. září 2021 bude v pražské Galerii Nová síň od 18:00 hodin zahájena za účasti autora zajímavá výstava olejomaleb Michala Tomka s názvem PROČ / WARUM a jiné obrazy 2020-2021.

tomek proc 1tomek proc 2tomek proc 3V nové sérii obrazů představuje Michal Tomek pohledy do ulic a do krajin, ve kterých se odvíjejí složité děje. Stafáž, kterou známe z pláten klasického malířství jako pouhý kompoziční doplněk krajiny nebo veduty, zde naopak vytváří složité a nesourodé děje, které jsou často v rozporu s "prostředím obrazu".

Míchají se zde probíhající manifestace s náboženskými procesími, vojenské přehlídky s polehávajícími rekreanty, frontami na cokoliv... Zdánlivá idyličnost sice navozuje dojem dětských her, v pozadí se ale skrývají nebezpečné politické a společenské jevy.

tomek proc 4Výstavu Michal Tomek: PROČ / WARUM a jiné obrazy 2020-2021 můžete v pražské Galerii Nová síň navštívit do neděle 16. září 2021.

Autor: tz
Zdroj snímků: Galerie Nová síň

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery