Vlastimil Bareš se svými obrazy U posledního soudu

Vernisáž

Kutnohorská ArcusGallery, která se po čtyřech letech vrací do úžasných podloubních prostor v historickém centru magického města, navázala kontakty a připravuje spolupráci s útulnou pražskou vinárnou a minigalerií U posledního soudu. Najdeme jim nedaleko Náměstí Jiřího z Poděbrad, v Jagellonské 8.

bares soud 1bares soud plakatVernisáž první společné akce, výstavy Vlastimil Bareš: Obrazy z posledních let, je připravena na úterý 10. srpna 2021 od 17:30 hodin. Kolínský umělec představí nejenom olejomalby, ale také pohlednice a faksimile obrazů na speciálním papíru. Vernisáží provede a na sklenku výtečného vína návštěvníky pozve vinárník, průvodce a galerista Václav Srb, emeritní předseda Koruny české (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

bares soud 3bares soud 2Vlastimil Bareš je kmenovým autorem ArcusGallery, podílel se na několika tematických výstavách (například Dědeček automobil, babička lokomotiva, Andělíčci, andělé a andělky a dalších). Inklinuje k impresi a zaměřuje se hlavně na přírodu, lesy, háje, aleje. Věnuje se také městské architektuře, jeho oleje a akryly zachycují především Sázavu (v nedalekých Radvanicích se narodil), Kolín a Kutnou Horu. Jeho charakteristická perfekcionalistická práce štětcem a okouzlení barevnými tóny, kombinacemi a přechody, vše podtržené působivým využíváním světla, dala vzniknout další sérii osobitých, originálních a efektních výtvarných děl, z některých postavil i nejnovější výstavu.

V posledních letech se Vlastimil Bareš, který je autodidaktem, opět posunul kupředu. Svoji tvorbu odlehčil, již se tolik nezabývá vykreslením jednotlivostí a detailů, ale zaměřuje se čím dál více na vystihnutí nálady, čímž se dílo od díla, více a více přibližuje svým milovaným impresionistům.

bares soud 4bares soud 5Nejnovější Barešova výstava Obrazy z posledních let je opět sestavena především z portrétů města dvou katedrál, protože Kutná Hora je jedním z jeho stálých a milovaných inspiračních zdrojů, nechybějí ale nejrůznější pohledy do přírody a samozřejmě ani obrazy s pražskými motivy. Olejomalby doplňují i cenově dostupné faksimile Barešových obrazů na papíru a pohlednice.

Výstavu Vlastimil Bareše: Obrazy z posledních let můžete v pražské vinárně a galerii U posledního soudu (Jagellonská 8) navštívit do neděle 12. září 2021.

bares soud 7Autor: MiM
Zdroj snímků: i-passage.cz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

bares soud 6bares soud 8