Vernisáž výstavy PROMĚNA aneb RYBNICKÝ MOSTek se třikrát opakovala

Vernisáž

Nedávno nově otevřená Prima galerie, která sídlí v malebné jihomoravské obci Rybníky na dohled Moravského Krumlova, má za sebou vernisáž již druhé výstavy s výstižným názvem PROMĚNA aneb RYBNICKÝ MOSTek. A že to byla vernisáž opravdu neobvyklá...

                               Ostatně, přečtěte si, co o zahájení nové fotografické výstavy říká galeristka, fotografka, grafička a básnířka Martina Primová: "Vernisáž naší druhé výstavy jsme museli pro velký zájem třikrát opakovat. Nejdříve se v naší galerii sešli dělníci a technici, kteří pracovali na stavbě mostu a silnice, potom je vystřídali starostové okolních vesnic a vedení firmy, která stavbu realizovala, k nimž se přidal i ředitel správy a údržby silnic Brno Zdenek Komůrka. A nakonec se uskutečnila i vernisáž plánovaná, pro veřejnost..."

Byl to opravdu nápor na nervy a téměř logistická operace, aby všechno vyšlo podle předpokladů a bez zádrhelů. Velký podíl na tom má i Martina Primová mladší, která nejenom vernisážemi prováděla, ale také při nich zpívala. Sice nebyla na tolik živých vstupů připravená, ale zvládla je všechny perfektně i se závěrečným přídavkem.

vernisaz mostek 4                Velkým překvapením byla i návštěva hudebníka a autora mnoha originálních, ručně vyráběných strunných nástrojů, převážně kytar, Jana Fice.

Na závěr dejme ještě jednou slovo galeristce Martině Primové: "Tento den se pro naši Prima galerii stal opravdu Prima nezapomenutelným dnem, plným obohacujících zážitků s lidmi, kteří by k nám při běžném provozu galerie stěží zavítali. Vážíme si jejich návštěvy a slov uznání naší prace."

Výstavu PROMĚNA aneb RYBNICKÝ MOSTek můžete v rybnické Prima galerii navštívit do pátku 6. srpna 2021.

Autor: MiM
Snímky Martiny Primové

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery