Svět zítřka v pražské Nové síni

Vernisáž

Vernisáží ve středu 19. června 2019 bude od 18:00 hodin v pražské Galerii Nová síň zahájena skupinová výstava Svět zítřka, která spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (* 9. listopadu 1897; + 18. listopadu 1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

sutnar nova sin 2sutnar nova sin 3Název projektu je přímým odkazem na Světovou výstavu v New Yorku v roce 1939, pro kterou Ladialv Sutnar navrhl expozici československé prosperity. Dnes Svět zítřka ohlašuje příchod nové generace umělců s hravým smyslem pro vznešenost na současnou uměleckou scénu.

Multidisciplinární diskurs výstavy z roku 1939 je zdrojem energického podtónu výstavy pořádané v roce 2019. Ladislav Sutnar v New Yorku představil význačná díla československého výtvarného umění, designu, ilustrace, řemesel, módy, architektury, poezie, vědy, průmyslu a kulturního dědictví prostřednictvím jedné ze svých oslavovaných prostorových kompozic bez hierarchického uspořádání.

sutnar nova sin 1sutnar nova sin 4O osmdesát let později Svět zítřka v Galerii Nová síň této historické expozici vzdává hold, když pod původním titulem newyorské výstavy uvádí skupinu slibných a ambiciózních umělců nastupující generace, kteří působí v různých oblastech kreativní tvorby.

Výstavu Svět zítřka, při jejíž přípravě se kurátor Jan Van Woensel inspiroval konceptem gesamtkunstwerku, můžete v pražské Galerii Nová síň navštívit do soboty 13. července 2019.

Autor: tz
Zdroj snïmků: novasin.org

sutnar nova sin plakatO vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery