Nestabilní realita Heleny Hátleové v pražské Nové síni

Vernisáž

Vernisáží v úterý 16. dubna 2019 bude za přítomnosti od 18:00 hodin zahájena v pražské Galerii Nová síň výstava obrazů Heleny Hátleové nazvaná Nestabilní realita III.

hatleova 2hatleova 1Helena Hátleová se narodila v roce 1948. Ve své celoživotníí výtvarné tvorbě se zabývala jak kresbou, kolážemi, fotomontážemi, tkaním tapisérií, tak především olejomalbou. V 70. a 80. letech minulého století se účastnila mnoha zahraničních výstav (Austrálie, USA, Japonsko, Izrael, Itálie, Belgie, SRN aj.) se zaměřením na experimentální a vizuální poezii. Svá díla na tyto výstavy posílala poštou a nikdy neměla možnost je navštívit, protože vycestovat na tehdejší „západ“ bylo v té době velice obtížné.

Její obrazová tvorba se dá charakterizovat jako surrealisticko-symbolická exprese. Ve většině obrazů se pokouší s jakousi nadsázkou (někdy úsměvnou, jindy vážnou) reagovat na problémy dnešního světa. Některé obrazy lze vnímat jako jinotaje nebo grotesky, v některých se skrývá ekologický podtext.

hatleova 3Výstavu Helena Hátleová: Nestabilní realita III. můžete v pražské Galerii Nová síň navštívit do neděle 12. května 2019.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery