Obrazy Evy Kuncové v plzeňské Visio Art Gallery

Vernisáž

Vernisáží ve čtvrtek 6. září 2018 bude od 17:00 hodin v plzeňské Visio Art Gallery zahájena výstava Eva Kuncová/Ateliér Brunc: Obrazy a plastiky.

Požádali jsme kurátorku galerie Ľubicu Toušovou, aby nám autorku i její neortodoxní tvorbu krátce představila...

kuncova 1"Eva Kuncová se narodila v Praze jako druhé dítě do umělecké rodiny (otec klavírista, matka flétnistka, bratr matematický génius bez hudebních a jiných uměleckých vloh). Je povoláním porodní asistentka, má dceru Rozálii a manžela Radovana. Ale koho to zajímá, pojďme k věci... Jedná se o druhou veřejnou expozici této autorky, jejíž výtvarná kariéra v malbě na plátno začala teprve před třemi lety. Mnohé z nás by mohlo napadat, čím může tato nezkušená žena bez výtvarného vzdělání zaujmout dnešní publikum přesycené uměním. Na výstavách, koncertech, přehlídkách vidíme řemeslně superprofesionální výkony, avšak autorčina přednost je jinde. Přes nesporný výtvarný talent, který jistě potřebuje ještě "dobrousit", jde hlavně o osobitost a fantazii. Jedná se o vlastnosti pro umělce nedocenitelné, nikoli však ojedinělé. To, co však Evu Kuncovou odlišuje a dělá z ní originál (alespoň dle mého názoru, sama Eva by jistě měla řadu připomínek), je skloubení těchto vlastností s obsahovou srozumitelností. Jistě příjemná změna proti nespočtu dnešních výtvarných děl, kde forma jaksi odvála sdělení. Jak krásné je přece přijít do galerie a místo tichého, nevyřčeného studu, že dílu vůbec nerozumím, najít vzkazy sice překroucené, místy ironizující, ale v podstatě známé, jen v novém a velmi originálním vidění světa..."

Výstavu Eva Kuncová/Ateliér Brunc: Obrazy a plastiky můžete v plzeňské Visio Art Gallery navštívit do pátku 28. září 2018.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery