Obrázky z cest Daniely Strakové podruhé...

Vernisáž

Vernisáží ve čtvrtek 31. května 2018 bude od 17:00 hodin v plzeňské Visio Art Gallery zahájena výstava obrazů Daniely Strakové Obrázky z cest podruhé.

0 strakova 10 strakova 2Daniela Straková tak nazvala svoji výstavu olejomaleb a pastelů, ke kterým čerpala inspiraci na svých toulkách světem.

Od první výstavy, která pro Visio Art připravila před třemi lety, se autorka inspirovala při návštěvě Nového Zélandu, Barmy, Laosu, Kambodži, Norska, Madeiry, Peru, Chile a Bolívie. Z jejích obrazů mohou návštěvníci galerie načerpat atmosféru a barevnost navštívených zemí. Autorka se dostala k malování asi před osmnácti lety, ale tím největším impulsem byly před osmi lety Ateliéry volné tvorby pod vedením Libora Žižky při SSUPŠ Zámeček.

Daniela Straková se rozhodla vystavit i několik bonsají z vlastní tvorby. Pěstování a tvorbě bonsají se věnuje spolu se svým mužem asi osmnáct let. Zúčastnili se několika mezinárodních výstav bonsají, na kterých byly jejich rostliny velmi úspěšné.

Výstavu Daniela Straková: Obrázky z cest podruhé můžete v plzeňské Visio Art Gallery navštívit do pátku 29. června 2018.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery