Sylvie Choisnel vystavuje v plzeňské Visio Art Gallery

Vernisáž

Vernisáží ve čtvrtek 7. prosince 2017 bude od 17:00 hodin v plzeňské galerii Visio Art zahájena výstavy francouzské sochařky Sylvie Choisnel navaná Bylo nebylo... O hudební zážitek se postarají Willy Malaroda a Elisabeth Becker.

Akademická sochařka Sylvie Choisnel absolvovala Ecole Nationale Supérieure des Beaux Arts v Paříži. Poté se začala věnovat malbě i sochařství nefigurálních námětů. V roce 1991 se přestěhovala do Prahy a rozšířila svoji tvorbu o umění v keramice. Během následujících let se především zabývala figurální tvorbou s náměty metamorfózy, mytologie a bajek.

V současné době dlouhodobě vede Ateliér restaurování a konzervování Umělecko průmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou.

0 choisnel 10 choisnel 2Aktuální výstava Bylo, nebylo... představuje autorčiny úvahy spjaté s ženskou symbolikou na tomto světě. Sylvie Choisnel vypraví příběhy, kde se ženy dokážou transformovat, létat, vysmívat, kde i zvířata či jiné věci mohou napodobovat naše vlastnosti a chování.

Závěrem připomeňme, ze v lednu 2013 vystavovala Sylvie Choisnel keramické sochy a objekty společně se svojí tehdejší studentkou Nelou Hynkovou, která prezentovoala olejomalby, v kutnohorské minigalerii "z ulice" ArcusGallery.

Výstavu Sylvie Choisnel: Bylo nebylo..., kterou při vernisáži uvede Marek Škubal, můžete v plzeňské Visio Art Gallery naštívit do neděle 31. prosince 2017.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery