Perspektivy Milana Chabery v Galerii Nová síň

Vernisáž

Vernisáží úterý 24. listopadu 2017 bude od 18:00 hodin v pražské Galerii Nová síň zahájena výstava obrazů a objektů současného českého malíře Milana Chabery nazvaná Perspektivy.

chabera nsMilan Chabera, který od roku 1980 působí na mezinárodní scéně, měl již více jak 130 výstav a je zastoupen v mnoha sbírkách. V Nové síni představí přehled svojí práce z poslední dekády s důrazem na tvorbu posledních dvou let a nové experimenty v olejomalbě na velkých formátech. Také poprvé použije nový koncept prostorové malby, která kombinuje malířské techniky, prostorovost, perspektivu a nečekané vizuální a významové souvislosti. Jde tedy o perspektivy prostorové, časové a jako vždy v jeho tvorbě o perspektivy lidských emocí, vztahů a života vůbec. Milan Chabera je zaznamenává přesnou linií, stylizační jadrností a vizuálně koncentrovanými symboly, a tím nám umožňuje nahlédnout hlubší význam jeho tvorby.

Vernisáž slovem uvede Arnošt Goldflam, na klarinet zahraje Věra Ketřánková.

Výstavu Milan Chabera: Perspektivy můžete v pražské Galerii Nová síň navštívit do neděle 19. listopadu 2017.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery