Josef Hník vystavuje fotografie v Nové síni

Vernisáž

Vernisáží v úterý 12. září 2017 bude od 18:00 hodin v pražské Galerii Nová síň zahájena výstava fotografií Josefa Hníka nazvaná prostě My lidé. Autor se tak do Nové síně vrací po osmi letech. V roce 2009 svou výstavu černobílých fotografií nazval Blízké předměty.

hnikJde o aktuální fotografický projekt předního českého fotografa Josefa Hníka. Ve svém uvažování se Josef Hník především zajímá o civilizaci symbolizovanou lidskou tváří, lidským tělem nebo předměty vztahujícími se ke smrtelnosti či naopak tušeným přesahům lidského života. Jeho cyklus fotografií zkoumá různé podoby brutálního násilí, odjakživa tragicky doprovázející dějiny lidstva. Právě fotografie umožnila, aby se tato nejtemnější stránka naší civilizace stala neodmyslitelnou součástí ikonografie moderního lidstva. Výběrem tématu autor vyjadřuje svůj pohled a zároveň své pocity beznaděje nad nepochopitelnou krutostí současného světa.

Výstavu, jejíž vernisáž uvede manažerka galerie můžete v pražské Nové síni návštívit do neděle 24. září 2017.

Autor: tz

O vernisážích dalších výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery