Výstava ve Spolkovém domě připomíná historii filmového a televizního vysílání v Kutné Hoře

Kurátoři výstavy Bohuslav Kučera (vlevo) a Jaromír Procházka

Pozvánka

Výročí 50 let kutnohorské filmové kroniky a 25 let televizního vysílání v Kutné Hoře připomíná výstava, která byla za velkého zájmu veřejnosti zahájena ve čtvrtek 18. března 2020 ve Spolkovém domě v Lierově ulici.

film tv kh 10film tv kh 7Vystavené fotografie mapují historii filmové kroniky i kabelového vysílání v Kutné Hoře z let 1970 až 2020. Součástí výstavy je také ukázka bývalé i současné videotechniky i doprovodná projekce dokumentů. Na jednom z nich je například zachycen pohřeb známého českého herce a kutnohorského rodáka Jaroslava Vojty v Národním divadle v Praze.

film tv kh 8film tv kh 1Další dokumenty připomínají významné kutnohorské rodáky, k vidění jsou rozhovory například s Iljou Bojanovským, Jaromírem Nohejlem, Miroslavem Smrkovským a mnoha dalšími.

Kurátory výstavy jsou Jaromír Procházka a Bohuslav Kučera. Výstavu při příležitosti 25 let zápisu na seznam světového dědictví UNESCO spolupořádají Videofilm studio Kutná Hora – ITV, Video klub Kutná Hora a město Kutná Hora. Je ji možné navštívit do pondělí 6. července 2020 – a určitě stojí za návštěvu.

Text a snímky: Monika Pravdová
Zdroj: Kutnohorské listy

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

film tv kh 2film tv kh 9film tv kh 3film tv kh 4film tv kh 5film tv kh 6