Výstava Už je nejhůř odráží současný politický marasmus

Pozvánka

Výstavu, která má v názvu parafrázi hesla Babišova politického útvaru, zahájili pořadatelé v pražském klubu Rock Café. Tato výstava věnovaná aktuálnímu českému politickému marasmu návštěvníkům přibližuje, jak se postoje umělce promítají do jeho tvorby a jak autor může hodnotným dílem vyjádřit svůj názor.

nejhur 1nejhur 2Jen hrstka tuzemských umělců reflektuje aktuální dění v politice. V Rock Café se sešla díla sedmnácti autorů, kteří se svým originálním způsobem vyjadřují k představitelům moci, postihují vybrané události nebo i momentální náladu ve společnosti.

Součástí jsou i obrazy Daniela Pešty. Jeho série DeTerminace znázorňuje dvě hlavy, které mají symbolizovat sociální determinaci člověka. Autor za ně získal na Londýnském bienále 2019 prestižní ocenění.

nejhur 3nejhur 5V galerii Rock Café jsou kromě jiných k vidění práce Václava Bláhy, TMBK, Michala Cimaly, Miloše Englbertha, Petra Faltuse, Marka Gulta, Jindřicha Hájka, Honzy Homoly art332 a mnoha dalších. Velký dík patří kurátorovi Jiřímu Machtovi za organizaci celé výstavy.

„Vítejte v mé zemi. V mojí zemi prší. Já vím, že ve vaší zemi někdy prší a někdy ne, ale v mé zemi padá déšť neustále. Dalo by se říct, že naší hlavní náplní je ukrýt se před deštěm.“ Takto uvádí svoji divadelní hru Proslov k národu italský spisovatel, dramatik, režisér a herec Ascanio Celestini.

nejhur 6Vítejte v naší zemi. V zemi, kde nám opět začínají vládnout estébáci, komunisti a kolaboranti s komunistickým režimem. Naší hlavní náplní ale není skrýt se před nimi. Naopak. Naší hlavní náplní dneška by mělo být snažit se zabránit jim ovládnout tuto zemi, její budoucnost a její naděje.

Výstavu Už je nejhůř můžete navštívit neděle do 8. března 2020 a vstup na ni je volný.

Zdroj: forum24.cz
Zdroj snímků: FotoRAF.cz

Další pozvánky na výstavy výtvarného umění u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery